Єдина збройна сутичка відбулася власне за сам будинок Центральної Ради (колишній Педагогічний музей на вул. Володимирській, 57). Січові стрільці, які охороняли його, відкрили вогонь і застрелили трьох офіцерів-гетьманців. Але невдовзі їх було роззброєно. Німецькі військові переворот підтримували, хоча формально намагались не втручатись.
Скоропадський звернувся до українського народу із маніфестом під назвою "Грамота до всього українського народу", який оголосив про скасування Української Центральної Ради і уряду Української Народної Республіки. Права приватної власності, в тому числі й на землю, визнавалися "фундаментом культури і цивілізації" та відновлювалися у повному обсязі.
Разом із грамотою вийшли "Закони про тимчасовий державний устрій України". Сама держава стала називатися не Українська Народна Республіка, а Українська Держава.
Гетьман Скоропадський перебрав на себе усі владні повноваження. Він міг призначати отамана Ради міністрів (першим на цій посаді став Микола Устимович), мав право затверджувати і розпускати уряд, контролював зовнішньополітичну діяльність держави, був головнокомандувачем збройними силами і флотом, міг оголошувати воєнний чи особливий стан, проводити амністію... Фактично, це була диктатура, яка спиралася на історичну традицію, але трималася на іноземній військовій силі. В історії Української революції почався новий етап.