Сергій Свириденко

лейтенант, заступник командира роти спеціального призначення
військової частини 2260

Сергій Свириденко

лейтенант, заступник командира роти спеціального призначення
військової частини 2260

Лейтенант Національної гвардії пояснив 24 каналу, чому охороняти дипломатичні представництва – це круто та чому "нацгвардієць" і "ментяра" – це різні речі:

Про вибір Нацгвардії

У 2012 році я призвався на строкову військову службу. Було дуже тяжко, перший місяць – курс молодого бійця. Було настільки тяжко, що лежав вночі і навіть плакав. Думав: "Куди я потрапив?" Хотів до дому… Але пройшли ці часи.

Ми відучились на молодших командирів, повернулись у Київ, отримали свої "лички" молодших сержантів, і безпосередньо командували своїми відділеннями. Служба йшла, нас агітували йти на контракт. Але у строковиків тоді така політика була – "що завгодно, тільки не контракт". Тоді зарплата була малою – 1800 гривень. Я розумів, що на "гражданці" зароблю більше. За професією я – вчитель фізичної культури. На той час у школі кращі перспективи були…
Пройшов рік. Я пішов на "дембель". Погуляв два тижні. Потім на роботу треба було влаштуватись. Диплом у мене тільки бакалавра був, пропонували працювати на півставки у школі в селі. Було "не те". Почав роботу шукати. Після армії тільки в охорону можна було піти, де зарплата була 3000 гривень. Проробив в охороні місяці два.


Потім – дізнався, що наші Внутрішні війська стали Національною гвардією. І там підвищили зарплату до трьох з половиною тисяч гривень. Я так собі подумав: чому ні? Повернусь назад, охорона дипломатичних представників це – солідно, все таки. Тобто, не звичайний охоронець в магазині... Тим більше, що соціальний пакет був нормальний. Вирішив підписати контракт.
Служив на тій самій посаді. Був заступником командира взводу. Ніс службуготував солдатів. Потім допомагав командиру взводу возити на підготовку військовослужбовців строкової служби. Покращували їх фізичну підготовку, проводили заняття і так далі... За півтора роки зрозумів, що цього для мене – мало, потрібно рости. Вступив в академію у Харків, щоб отримати офіцерське звання.

Коли вчились в академії, це були найкращі роки – там дійсно цікаво було. Матеріальне забезпечення було дуже хороше. Спілкувалися з іншими військовослужбовцями, які приїхали з інших міст. Говорили, як хто служив, як до цього було. Це все накопичувалось, набирались досвіду. Ну, і ближче до випуску мене розподілили назад у цю частину. Запропонували посаду командира першого стрілецького взводу, там де я раніше був заступником командира. Я залюбки погодився. Потрапив у свою колію… Ось так і продовжую службу.

Про службу

Ми готуємо військовослужбовців, у нас є заняття з бойової, спеціальної підготовки. У нас є розпорядок дня, розклад занять, згідно якого ми проводимо підготовку як черговий підрозділ, тренуємо. Заняття проходять з фізичної, гуманітарної та вогневої підготовки плюс тактико-спеціальні завдання. Військовослужбовець повинен бути завжди підготовленим.

Тобто, якщо він навчений, то командиру з ним буде дуже легко йти виконувати будь-яке завдання. От, у нас основне завдання – служба і підготовка особового складу. Щоб вони зразково виконували свої службові завдання. Виставляючи військовослужбовців на службу, я не переймаюсь, що в нього щось там трапиться, або він не знатиме чогось. Він чітко несе службу, без якихось порушень і нарікань.
Чи я жалкую, що обрав Нацгвардію? Не жалкую, тому що не пробував ніде більше. Ну, я маю на увазі – ніде більше зі структур. Жаліти немає за чим. Забезпечення з кожним роком покращується. От реально, зараз я спілкуюсь з однокласниками, товаришами, які в Збройних силах служать, є такі, хто в поліції служать, то скажу: наша Національна гвардія забезпечення має одне з найкращих. В плані форми, зброї, автомобілів і так далі… З часу, як я починав службу у Гвардії, дуже багато чого помінялось.

Порівнюючи Внутрішні війська і Національну гвардію… Як вам правильно сказати? Наша робота подібна до роботи поліції, але Нацгвардія – це вже більше військова структура. Наше завдання – охорона громадського порядку, патрулювання. Наше завдання – охорона важливих об'єктів. Коли зробили Національну гвардію, то забезпечення з кожним разом покращувалось. Форма і медичне забезпечення покращились. Коли я був строковцем у Внутрішніх військах, то не бачив цього. Забезпечення було таке... Форму дали, харчування нормальне, але, наприклад, зараз строковці харчуються краще, ніж тоді харчувались. Ну, тобто зараз, все-таки, йдемо в Європу.
Я коли на "гражданку" виходжу, то перевдягаюсь, у формі ходити не хочу. А товариші, буває, їздять в маршрутках по формі, то розказували, що бувають різні випадки. Якийсь там неадекватний чоловік може сказати: "Ти – ментяра!". Ну який же "ментяра"? Я – військовий. Але кожен думає по-своєму. Це він думає, якщо військовослужбовець – значить, захищає владу. Насправді, ми нейтральні. Ми не за владу. Ми – за те, щоб забезпечити порядок.
Я коли на "гражданку" виходжу, то перевдягаюсь, у формі ходити не хочу. А товариші, буває, їздять в маршрутках по формі, то розказували, що бувають різні випадки. Якийсь там неадекватний чоловік може сказати: "Ти – ментяра!". Ну який же "ментяра"? Я – військовий. Але кожен думає по-своєму. Це він думає, якщо військовослужбовець – значить, захищає владу. Насправді, ми нейтральні. Ми не за владу. Ми – за те, щоб забезпечити порядок.
Я думаю, що реагують на Національну гвардію громадяни зараз нормально. От після Майдану, знаю, було дуже тяжко. Коли Майдан закінчився постійно всі казали: "От, Внутрішні війська, Внутрішні війська…" Реагували не дуже позитивно. Але ми тоді просто виконували команду. Зараз уже реагують нормально. В мене, наприклад, дружина з гордістю говорить: "В мене чоловік – військовий!". Батьки за мене також дуже горді. І я пишаюсь, що військовослужбовець. Це – престижно бути військовим. Незалежно, хто він – прикордонник, зі Збройних сил, Національної гвардії...


Автори проекту:
Поділитись з друзями:
Усі права захищені. © 2005—2019, ПрАТ "Телерадіокомпанія "Люкс", Сайт "Телеканалу новин 24".
Made on
Tilda