НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ
кого і від кого вона захищає
Що таке Національна гвардія? Це – військове формування з правоохоронними функціями. Входить до системи Міністерства внутрішніх справ. Нацгвардію сформували з підрозділів Внутрішніх військ та добровольців. У тому числі – учасників Революції Гідності.

Завдання бійців української гвардії: захист та охорона.

Що саме вони захищають та охороняють?

Все найважливіше, що має наша держава. Життя, права, свободи і законні інтереси українців. Конституційний лад України. Цілісність території України. Громадський порядок та безпеку. Важливі державні об'єкти, органи та установи системи правосуддя, суди, дипломатичні та консульські установи іноземних держав в Україні.

Від чого вони все це захищають і охороняють? Від злочинних посягань. У тому числі – і від збройної агресії Росії.
У 2014 році гвардійці виконували бойові завдання по всій лінії зіткнення з періодичними ротаціями. Вони займались розвідкою, пошуком та ліквідацією блокпостів проросійських бойовиків, блокували осередки дислокації незаконно озброєних формувань та займались тим, що не допускали поширення їхніх ідей на решту території України. Крім того – супроводжували колони сил АТО та брали участь у рейдах та штурмах разом із іншими військовими.

Наприкінці 2015 року військові перерозподілили зони відповідальності. Спектр завдань гвардійців змінився. Їх почали залучати переважно до виконання бойових завдань з ізоляційно-обмежувальних заходів на блокпостах, утримання опорних пунктів та забезпечення порядку в населених пунктах Донецької та Луганської областей на підконтрольних Україні територіях.

Щоправда, це не завадило бійцям Нацгвардії займатись також контрдиверсійними та контрснайперськими операціями і повітряною розвідкою. Водночас всі ці п'ять років підрозділи протиповітряної оборони НГУ активно займались прикриттям взводних опорних пунктів та блокпостів та забезпечували вогневу підтримку ротно-тактичних груп.

Від початку операції Об'єднаних сил у 2018 році гвардійці також активно до неї залучаються.

Крім того, по всіх населених пунктах України вони забезпечують громадський порядок, охороняють особливо важливі державні об'єкти (діючі АЕС, наприклад), судові установи та конвоюють підсудних. Це – якщо коротко і офіційно.

Насправді, гвардійці виконують багато важливих завдань, над якими ми не завжди замислюємось. Але найчастіше ми стикаємось із тими, хто охороняє громадський порядок.

Ми за 5 років звикли не помічати бійців Нацгвардії на концертах, біля офіційних установ, на мітингах чи футбольних матчах. Але вони помічають усе.

Майже рік журналісти 24 каналу спілкувались із різними військовослужбовцями НГУ аби з'ясувати: якими самі гвардійці бачать свою службу та нас із вами?

Про це вони розкажуть самостійно:

Автори проекту:
Поділитись з друзями:
Усі права захищені. © 2005—2018, ПрАТ "Телерадіокомпанія "Люкс", Сайт "Телеканалу новин 24".
Made on
Tilda