Павло Рєка

Павло Рєка – винахідник з Миколаєва, який наважився створити український аналог сонячних панелей-черепиць, які гучно презентував три роки тому геніальний засновник Tesla Ілон Маск.

Ідеєю зробити дах, який сам буде генерувати електрику для дому, загорівся ще у студентські роки. Павло є випускником Чорноморського національного університету в Миколаєві. Саме там отримав ступінь бакалавра на комп’ютерному факультеті. Дипломну роботу, до речі, писав теж на тему, пов'язану із сонячними панелями. Гуляючи вулицями, Павло не раз звертав увагу на електростанції, встановлені на будинках. На його думку, вони, щонайменше, мали неестетичний вигляд – наче ще один дах над дахом. Це наштовхнуло на думку спробувати вмонтувати сонячні модулі безпосередньо в покрівельні матеріали.

Таке рішення спростило б і здешевило монтаж станції та й забезпечило б дім електрикою.

Своїми роздумами юнак поділився з керівництвом компанії, куди він влаштувався на роботу, і яка якраз займалася продажем та встановленням сонячних електростанцій.

Ідею Павла підтримали – проєкт отримав робочу назву River. Від задуму до готового зразка минуло пів року.

Перші екземпляри, між іншим, були виготовлені з переробленого пластику, а це ще одна перевага на користь збереження довкілля.

Черепиця від Tesla має бути в таку ж ціну як і звичайне покриття – 230 доларів за метр квадратний. Однак, що цікаво, миколаївські розробники планують зробити її дешевшою на 50 доларів, ніж в Ілона Маска.

Розробку Павло з командою запатентували і презентували на виставці AgroExpo-2018. А ще через рік стартап з-поміж півсотні компаній України отримав нагороду від UNIDO – установи ООН, яка займається просуванням міжнародного промислового співробітництва.

Пілотний проєкт миколаївські підприємці взялися реалізувати в одному із сіл на Харківщині. Місцева амбулаторія буде першим будинком, покритим "сонячною черепицею" українського виробництва.

ПОДІЛИСЯ ІСТОРІЄЮ СВОГО УСПІШНОГО БІЗНЕСУ, НЕХАЙ ПРО ТЕБЕ ДІЗНАЄТЬСЯ ВСЯ КРАЇНА!
попередня історія наступна історія

ФОРМА РЕЄСТРАЦІЇ

Проект «Світ можливостей» проводиться у період з 01 липня 2019 року по 31 грудня 2019 року. Особа, що бажає стати Учасником Проекту повинна в період проведення Проекту заповнити Форму реєстрації та описати історію власного бізнесу.

Організатором буде на власний розсуд відібрані найкращі історії Учасників та створено сюжет із подальшим його висвітленням на телеканалі «24», радіо «Люкс ФМ» та публікацією на сайті https://24tv.ua/svitmozhlyvostey/. Організатор залишає за собою право відмовити у створенні сюжету та/чи його публікації на кожному етапі Проекту без жодної компенсації Учаснику. Усі права інтелектуальної власності на створений сюжет (аудіовізуальний твір) залишаються за Організатором.

Надаючи інформацію, що зазначена у Формі реєстрації, Особа тим самим надає згоду на обробку персональних даних в межах чинного законодавства України з метою використання Організатором та/або іншими уповноваженими Організатором Проекту особами, на період Проекту.

Надсилаючи Форму реєстрації та беручи участь в Проекті, Особа тим самим підтверджує свою згоду на безкоштовне використання наданої нею інформації про себе Організатором, з маркетинговою та/чи будь-якою іншою метою, що не порушують чинне законодавство України (в т.ч. шляхом передачі третім особам) та обсягу наданої згоди, зокрема, на безоплатне використання його імені, прізвища, зображення Учасника, інтерв’ю або інших матеріалів про нього з рекламною/маркетинговою метою, але не обмежуючись, право публікації (в т.ч. його імені і зображення) в засобах масової інформації, будь-яких друкованих, аудіо- та відеоматеріалах, інтерв’ю зі ЗМІ, без будь-яких обмежень за територією, часом та способом використання, і таке використання жодним чином не відшкодовуватиметься Організатором та/або будь-якою третьою особою. Надання такої згоди розглядається у розумінні ст. 296, 307, 308 Цивільного Кодексу України та Закону України «Про захист персональних даних».

надайте згоду на обробку ваших персональних даних
Дякуємо за реєстрацію!