Володимир та Сергій Клюси

Київські науковці – батько та син Володимир та Сергій Клюси – створили установку, яка виробляє органічні фосфорні добрива з біомаси, а саме відходів птахівництва.

Вони вивчили відомі методики і придумали найменш затратний спосіб переробки.

 

У чому суть такої переробки?

Її суть геніально проста – для того, щоб з органічної біомаси отримати усі поживні речовини, її піддають піролізу. На відміну від спалення, тут немає диму, який забруднює атмосферу, а сировина зберігає цінні мікроелементи.

До того ж, сам матеріал, з якого виробляють добрива – це відходи виробництва птахофабрик: кістки, пташиний послід, сухий залишок, який утворюється в процесі роботи біогазових станцій. Ці матеріали практично нічого не коштують.

А от утилізація усього цього, зазвичай, дорога, складна і клопітка справа. Тож команді стартапів вдалося одним своїм винаходом досягнути вартісних результатів.

Це, перш за все, безпечний для довкілля спосіб переробки цих відходів, завдяки якому ми отримуємо органічне добриво. Ми повертаємо по суті усе, що беремо від природи, каже Сергій Клюс.

Органічне добриво цього року випробовували на дослідних грядках з перцем. Очікують урожай щонайменше на третину більший.

Над своїм проектом науковці працювали 5 років. Вони подали заявку на програму розвитку стартапів – mhp accelerator 2.0 (цю програму запустили спільно RadarTech, Agrohub та МХП). За словами Сергія, це був корисний досвід, адже в рамках проекту команда пілотувалась на базі однієї з птахофабрик МХП – "Оріль-Лідер".

В результаті агрохолдинг МХП може отримати готову технологію переробки відходів, яка не шкодить довкіллю, а науковці натомість навчилися робити зі своїх знань бізнес. Тепер Клюси планують впровадити свою технологію на всіх українських птахофабриках.

ПОДІЛИСЯ ІСТОРІЄЮ СВОГО УСПІШНОГО БІЗНЕСУ, НЕХАЙ ПРО ТЕБЕ ДІЗНАЄТЬСЯ ВСЯ КРАЇНА!
попередня історія наступна історія

ФОРМА РЕЄСТРАЦІЇ

Проект «Світ можливостей» проводиться у період з 01 липня 2019 року по 31 грудня 2019 року. Особа, що бажає стати Учасником Проекту повинна в період проведення Проекту заповнити Форму реєстрації та описати історію власного бізнесу.

Організатором буде на власний розсуд відібрані найкращі історії Учасників та створено сюжет із подальшим його висвітленням на телеканалі «24», радіо «Люкс ФМ» та публікацією на сайті https://24tv.ua/svitmozhlyvostey/. Організатор залишає за собою право відмовити у створенні сюжету та/чи його публікації на кожному етапі Проекту без жодної компенсації Учаснику. Усі права інтелектуальної власності на створений сюжет (аудіовізуальний твір) залишаються за Організатором.

Надаючи інформацію, що зазначена у Формі реєстрації, Особа тим самим надає згоду на обробку персональних даних в межах чинного законодавства України з метою використання Організатором та/або іншими уповноваженими Організатором Проекту особами, на період Проекту.

Надсилаючи Форму реєстрації та беручи участь в Проекті, Особа тим самим підтверджує свою згоду на безкоштовне використання наданої нею інформації про себе Організатором, з маркетинговою та/чи будь-якою іншою метою, що не порушують чинне законодавство України (в т.ч. шляхом передачі третім особам) та обсягу наданої згоди, зокрема, на безоплатне використання його імені, прізвища, зображення Учасника, інтерв’ю або інших матеріалів про нього з рекламною/маркетинговою метою, але не обмежуючись, право публікації (в т.ч. його імені і зображення) в засобах масової інформації, будь-яких друкованих, аудіо- та відеоматеріалах, інтерв’ю зі ЗМІ, без будь-яких обмежень за територією, часом та способом використання, і таке використання жодним чином не відшкодовуватиметься Організатором та/або будь-якою третьою особою. Надання такої згоди розглядається у розумінні ст. 296, 307, 308 Цивільного Кодексу України та Закону України «Про захист персональних даних».

надайте згоду на обробку ваших персональних даних
Дякуємо за реєстрацію!