8000 кілометрів з Туром Хеєрдалом

11 апреля 2013, 17:41

18 квітня до українського прокату надійде наразі найдорожчий фільм в історії норвезького кінематографа – історична драма «Кон-Тікі».

Стрічка розповість про одну зі знаменитих подорожей норвезького мандрівника, вченого та письменника Тура Хеєрдала.

Аби довести власну гіпотезу про те, що Полінезію могли заселити індіанці Південної Америки, які долали неймовірні відстані на плотах з бальсового дерева, Хеєрдал вирішує самостійно пересікти Тихий океан.

Збудувавши копію інкського плота та охрестивши його «Кон-Тікі», 1947 року сміливець із п’ятьма друзями здійснює подорож, яка увійде в історію як одна із найзахопливіших та найнебезпечніших авантюр довжиною у 8000 кілометрів та тривалістю у 101 день.

Книга про експеримент, який міг коштувати життя його учасникам, миттєво стала світовим бестселером, її перекладено на понад 60 мов. А документальний фільм про експедицію, знятий Хеєрдалом під час плавання, здобув «Оскар».

Та славу в першопрохідця не забереш – хоч екранізація роману 2012 року теж замахнулася на декілька престижних нагород, серед яких «Оскар» та «Золотий глобус», однак жодної з них не здобула.

Але справа тут не в переможцях і переможених. Європейське кіно зі своїми сміховинними як на Голлівуд бюджетами, вкотре кидає серйозний виклик неповороткій машині "фабрики мрій".

«Кон-Тікі» - не лише найдорожчий норвезький кінопроект, але й найуспішніший. Фільм став абсолютним хітом 2012 року в себе на батьківщині, зібравши в національному прокаті більше 14 мільйонів доларів. А це – всього на 2,5 мільйони менше, аніж його бюджет (!). Норвежці люблять своє кіно і завдяки цьому воно окупається, що дуже важливо. А от поява на розкручених американських преміях у будь-якому випадку забезпечить успіх і у світовому прокаті.


Історію авантюри, яка стала світовою сенсацією середини минулого століття, екранізували Хоакім Роннінг та Еспен Сандберг, відомі військовою драмою 2008 року про норвезького партизана часів ІІ Світової Макса Мануса