Чим протестувальники з авто з іноземними номерами нагадують Гомера Сімпсона

7 сентября 2017, 04:40

6 вересня під Верховною Радою відбулися протести власників авто з іноземною реєстрацією, які вимагали змінити правила розмитнення автомобілів і зробити їх доступнішими для українців, однак інших проблем в Україні достатньо, але щодо них мітинги не проводяться.

Є один цікавий момент – причина мітингу власників авто з іноземною реєстрацією, який я хочу виділити.

Читайте також: Протест власників авто на іноземних номерах: учасники оголосили про безстрокову акцію

Я зараз залишу в спокої всілякі конспірологічні теорії про руку Москви та таке інше. Тим паче, що вона там, можливо, і справді є – і тоді це зовсім інша розмова. Я ж хочу про інше.

В Україні 2014-2017 мало проблем? Та ні, повно. А багато ви бачили отаких от акцій, мітингів і такого іншого? Я – рівно дві. Це "Долар по 8" і "Свободу бляхам". Більше нічого не викликало подібної реакції. Ні проблеми в медицині (реформу зливають, Супрун палки в колеса вставляють), ні беспрєдєл в судах, ні трабли в інших галузях. А тут викликало. Знаєте, чому?

Та тому, що долар по 8 і машини на євробляхах – це цілком реальні, "осязаємі" речі. Їх можна відчути, помацати тут і зараз. А якісну медицину – не можна. І якісну шкільну освіту – не можна. І якісну судову систему – ні.

А долар по 8 – можна. Саме тому за долари і виходили. Саме тому багато хто всерйоз вважає, що за Януковичв було краще – бо долар був 7,95 майже всі роки його президентства. Байдуже, що той долар не можна було купити, бо його по факту не було – курс же був! Ця одноходівочка – цілком досяжна для розуміння середньостатистичного українського мозку.

І дешеві машини – теж. Бо це є тут і зараз. Бо машина – це круто, а якщо ще й дешево… А що крутого в медичній реформі? В оновленій освіті? Незрозуміло. Тобто так, є певний логічний ланцюг – але це така багатоходівочка, яка занадто довга, складна і тому незрозуміла.

Читайте також: Автомобілі з іноземними номерами в Україні: як вирішити проблему

А тут все просто – хочемо бакс дешевший. Або машину дешевшу. От щоб щось стало дешевше прямо зараз – це запросто. А прорахувати на кілька кроків уперед – тут уже ступор. Як у Гомера Сімпсона в серії "Двіві місіс Нахасапімапетілон" (дивіться із 06:45), де він вибирає, на що витратити гроші – батончик чи виграшний лотерейний білет. І вибирає батончик – бо його можна з’їсти тут і зараз. Отак і наші мітингарі, "євробляхери" та "октобаксюки".

Володимир Миленко, журналіст
Оригінал