Чим відпочинок в Україні кращий за європейський

29 июня 2015, 19:19

Варіант відпочинку в Україні зазвичай виринає як можливий, коли з’являється розуміння, що європейський — не по кишені. Але провести відпустку в Україні краще, ніж в Європі, і це можна довести.

Як тільки приходить пора відпусток, всі починають метушитися, зводити бюджет, рахувати витрати. З місцем відпочинку, зазвичай, визначаються одразу, а потім під нього і підлаштовують фінанси та пригальмовують з бажаннями.

За даними дослідження, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології, станом на травень, більше половини українців вважали, що цього року доведеться залишитися без відпочинку. Але, знаєте, яка б не була криза у країні, значний відсоток людей все таки планує вирватися з буденності та поїхати у відпустку.

Виявляється, всі хочуть за кордон. Абсолютно усі. І ті, хто вже є туристом зі стажем, бачив чимало місць, і ті, хто цьогоріч вперше за довгий період викроїв тиждень-два для відпочинку.

Проте, чомусь ніхто не розглядає серйозно відпочинок в Україні. А він має неабиякі переваги порівняно з закордонним.

1. В Україні є все: гори, море, озера, історичні міста, мегаполіси і навіть пустеля.
Карпати, до речі, по усіх рейтингах і опитуваннях займають перше місце серед найбажаніших місць відпочинку всередині країни. Там можна відпочивати у висококласних готелях і санаторіях, з купою розваг і оздоровчих програм. Можна їхати "дикарем" з наметом, зайти в тихенький миловидний куточок і забути про цивілізацію.Якщо не уявляєте літа без моря – вам на Одещину, Херсонщину чи Миколаївщину.

Багато українців думають, що в Україні, крім Львова і Івано-Франківська та Луцька немає історичних міст. Покатайтеся містечками Західної України – Коломия, Самбір, Мукачеве, Ужгород, Чернівці – побачите, що ми ні крок не уступаємо Європі.

Мегаполіс не дуже асоціюється з відпочинком, але якщо вам хочеться пізнати, як живуть у інших містах України, відвідайте Київ, Дніпропетровськ, Харків.

2. Туристичною є не лише Західна Україна. Про південні регіони розповідати не потрібно. І так всі розуміють, що Одеса, Херсон, Запоріжжя влітку приваблюють туристів. А от Вінниччина і Полтавщина з кожним роком стають ще більш туристичними. У кожному місті переймають якісь новинки з тої самої Європи, та вигадують власні родзинки. Полтава – це літературна велич України. Це Сорочинці і Диканька. До речі, Полтавщина – чи не екологічно найчистіший регіон центральної України.

3. Відпочинок в Україні, все таки, дешевший за західний. До того ж, в деяких випадках можливий торг. Наприклад, коли ви їдете у Карпати до власників у садибу, або на море, де зніматимете житло — з власниками можна домовитися про знижку.

4. До попереднього пункту можна додати одну і ту саму грошову валюту. У вас не виникатиме проблем з обміном, не потрібно постійно перераховувати, чи за вигідним курсом ви обміняли гроші. Гривня скрізь — і в горах, і на морі, і в містах.

5. Одна мова. Чи не плюс? Знання іноземних мов — це завжди перевага, але коли в себе вдома, пізнаючи свою рідну країну, ви говорите своєю мовою – це розслабляє. Це дозволяє залишатися собою. Відпочинок, на жаль, не вічний і за тиждень-другий ви зможете повернутися до англійської, іспанської, польської, німецької і всіх решти мов, які ви знаєте чи збираєтеся вивчити.

6. Не потрібно закордонного паспорту, віз, черг у візовий центр. Україна у Вас на долонях. Сідайте у поїзд і їдьте, куди забажаєте. Знову ж таки – економія.

7. Усі гроші, зароблені на туристах в межах країни, обертаються в цій же країні. Відпочиваючи на рідній землі, можна себе тішити тим, що де заробив – там і витратив. Внесок у розвиток туристичного бізнесу.

8. Кожен куточок України унікальний своїми традиціями. Щоб довго не розписувати, найкраще їхати туди, де вам здається найцікавіше, шукати колоритних місцевих мешканців, вони вам і покажуть, і розкажуть. От, до прикладу, в Україні щороку збільшується кількість фестивалів. Є не лише музичні, а й фестивалі випивки, їжі, одягу, ремесел – на різні смаки і вподобання.

9. Можна їхати відпочивати що вихідних. Не варто вважати, що це дорого і неможливо. Почніть пізнавати країну з того, що у вас під боком. Виїжджайте за межі міста, в якому живете, відвідуйте ближні села чи ближні містечка, їдьте до сусідньої області, їдьте у інший кінець країни.

10. А знаєте, яка ще користь від внутрішнього туризму? Вам неодмінно сподобається, бо Україна різна, рідна і дивовижна. Від Карпат до Дніпра, від Закарпаття до Харкова, від гір до моря. Так от, вам сподобається і захочеться усім розповісти, показати фото, приїхати ще раз. І коли рівень послуг для туристів сягне вищої сходинки – Європа приїде до нас. Не лише у Львів, а в Черкаси, Миколаїв та Полтаву.

От, багато хто жартує над висловом "Люби і знай свій рідний край", але це потрібно навіть для того, щоб, коли, все таки, ви поїдете до Європи, вам було що розповісти про Україну.

Читайте також: Made in Ukraine — це гордо