УКР РУС
21 сентября 2017, 07:10
4

Чому люди з грабіжницьким минулим продовжують керувати країною

Президент України вкотре розчарував і українських громадян, які втомились від корупції, і західних партнерів України. На саміті так званої Ялтинської європейської стратегії Петро Порошенко днями заявив, що він вже не має бажання створювати антикорупційний суд.

Звертаючись до учасників із закордону, президент запропонував перевірити країни, в яких є антикорупційний суд.

Мій колега з Радіо Свобода, Михайло Ткач, підтримав президента і запропонував Порошенку продовжити цей список питань. Зокрема, спитати у залу: А тепер підніміть руки у якій країні такий рівень корупції як в Україні? А тепер підніміть руки в якій країні президент призначив свого товариша без юридичної освіти генеральним прокурором? А тепер підніміть руки в якій країні чинний президент зробив свого сина народним депутатом? А тепер підніміть руки в який президент під час війни отримує надприбутки від свого бізнесу? А тепер підніміть руки в якій країні голова ДФС має подвійне громадянство? Ну, і так далі.

Читайте также: Наскільки обґрунтовані аргументи противників "євроблях"

Можна було б поставити ще й таке питання: А тепер підніміть руки, в якій ще країні член парламенту до обрання був засуджений за розбій? Тут йдеться про народного депутата Євгена Дейдея від "Народного фронту". Чутки про те, що в минулому він мав проблеми із законом, ходили й раніше. Але тепер ці чутки ми підтвердили офіційно.

Речниця Суворівського районного суду Одеси в інтерв’ю нашій програмі розслідувань підтвердила, що в 2011 році Євген Дейдей разом зі своїм спільником Олексієм Ляховольським зчинили три розбійні напади. Озброївшись пістолетом та обрізом мисливської рушниці чоловіки пограбували сімох випадкових перехожих на вулицях Одеси. У когось відібрали гроші, у когось мобільний телефон. В суді, Дейдей та Ляховольский свою провину визнали, за що і отримали три роки умовно.

До речі, потім, коли Дейдей стане нардепом він візьме Ляховольського у Верховну Раду своїм помічником. Але ми знайшли ще й постраждалих від пограбувань Дейдея. Ці люди кажуть, здогадувалися, що соціальні ліфти у нас в країні працюють дуже швидко. Вчора ти ніхто, а завтра – відома людина. Але щоб той, хто бив тебе по голові і забирав гроші, раптом став народним депутатом - таке може хіба що в Уганді чи в Кенії, на які нещодавно посилався президент Порошенко. Ну і в Україні, як тепер виявляється.

Примітний факт, у 2014 році за місяць до обрання до Верховної Ради за апеляцією Дейдея його справу відправили на дорозслідування, де вона лежить і досі, хоча сама справа дуже проста: в ній встановлені особи всіх постраждалих, нападників обставини та знаряддя злочину. Але справі чомусь не дають ходу і можливості потрапити на остаточний розгляд в апеляційний суд.

Читайте также: Страшна трагедія в одеському таборі: чому взагалі сталася пожежа і до чого тут Труханов

Бо самому Дейдею та керівній партії "Народний фронт" ну ніяк не хочеться визнати, що після Януковича в українську політику знову потрапляють люди з грабіжницьким минулим. Подивіться, як на пряме питання моєї колеги Олени Козаченко про своє скандальне минуле Дейдей всіляко викручується аби не говорити правду.

Пане Дейдей, це просте питання: чи ви грабували раніше людей? Так чи ні? Ось і все. Але не каже "так" чи "ні" нардеп Дейдей.

Ну і про компетентні органи. За порадою Дейдея ми звернулись за коментарем до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, одного з очільників "Народного фронту" і за сумісництвом партійного боса Дейдея. Бо справді, звідки пан Аваков може знати про судимість свого однопартійця, він же лише який там міністр внутрішніх справ.