Дороге навчання? Було би бажання!
Вчора міністр освіти і науки України Дмитро Володимирович Табачник заявив, що підтримує думку про необхідність підняття оплати за навчання до щонайменше 8 тисяч гривень за рік.
У коментарях, якими рясніє інтернет люди обурюються, пишуть ганебні заяви, звинувачують тих, хто голосував за нинішню владу на виборах тощо тощо тощо.
Словом, весело і активно відстоюють свою позицію в інтернеті. Вважають за потрібне витратити три хвилини свого часу на те, щоб написати Дмитрові Володимировичу своє ставлення до нього, до його дій і до Всесвіту загалом. І ніби не знають, що Дмитра Володимировича, Миколу Яновича і Віктора Федоровича ці от їх потоки ненависті, в принципі-то, і не цікавлять. От таке проведення часу в інтернеті.
Але. Час в інтернеті можна проводити з користю. Для цього існує безкоштовні он-лайн сервіси для самонавчання у різних сферах.
Сьогодні я розповім вам про два з них — TED і Теории и практики Москвы.
TED — це проект, основною метою якого є розповсюдження знань та ідей, які того варті.
На сайті проекту зібрали дуже велику кількість відео-лекцій у різних сферах. Лекторами у проекті переважно виступають практики-професіонали у сdоїй галузі.
Найбільш популярними темами лекцій є роваги, технології, дизайн, бізнес, наука і глобальні проблеми. Переважна більшість роликів в оригіналі на англійській мові, але у багатьох випадках можна вибрати російські субтитри (і не лише російські).
Теории и практики Москвы — це проект, який об’єднує людей, які шукають нові знання і готові поділитися ними. Як зазначають автори проекту, світ стрімко розвивається, інформація дуже швидко стає неактуальною, тому потрібні нові підходи до системи освіти. У цих умовах мимоволі виник зручний формат передачі знань, який називається Edutainment.
Edutainment = education + entertainment (освіта+розвага) — це спосіб обміну знаннями: лекції, семінари, майстер-класи, які можуть відвідати усі охочі. При цьому майданчиком для такої події може стати будь-який простір: бар або клуб, галерея, студія, офіс, кафе, лекторій, парк.
Сам проект — це сайт, на якому збираються і публікуються анонси про майбутні події цього типу. Потім на сайті з’являються відеозаписи з цих лекцій. І усі охочі можуть набратись знань і досвіду он-лайн.
Якщо у вас болять очі від комп’ютера, немає постійного доступу до інтернету, не завантажується відео або інші якісь неприємності, ніщо не заважає вам самим почати проводити лекції у стилі Edutainment:)