Газовый кризис поделил страны на две категории
Источник:
фейсбук Ланы ЗеркальВремя делать неожиданные и сильные ходы на энергетической шахматной доске континента. Газовый кризис поделил страны на две категории. Далее читайте на украинском.
Перші намагаються використати ситуацію виключно у своїх інтересах, викручують руки сусідам. Нема потреби нагадувати, хто це. Інші вже вирішили працювати спільно, гасити пожежу та допомагати один одному, щоб подолати кризу.
Читайте Путін сформулював причини, чому Росія продовжуватиме агресію проти України
Україна, на відміну від Росії, зацікавлена в тому, щоб енергетика континенту працювала прозоро та ефективно. Ми маємо шанс довести це не просто заявами. Ми можемо запропонувати яскраве і позитивне рішення: спеціальні умови постачання додаткових обсягів російського газу в ЄС на цей зимовий період.
Можливості для цього є, ми можемо доставити в Європу 55 млрд куб газу додатково на рік. Фактично, ми робимо пропозицію як забезпечити Європу газом без запуску "Північного потоку – 2".
Важливо Водопровідна мережа окупованого Криму дочекалась техногенного колапсу
- По-перше, це відповідально. Ми демонструємо спроможність нашої ГТС, показуємо, що готові включатися у вирішення газової кризи.
- По-друге, це вибиває козирі з рук Москви, яка заявляє, ніби "український транзит дорогий і ненадійний". Хоч насправді все навпаки.
Для цього рішення потрібна злагоджена робота українського регулятора – НКРЕКП, а також "Нафтогазу" та ОГТСУ. Саме вони можуть терміново визначити спеціальні умови транспортування додаткових об'ємів природного газу газотранспортною системою України до країн Європейського Союзу у період опалювального сезону 2021-2022 року.
Немає кращого способу ще раз нагадати Європі, що Україна – не Росія. Ми інші. Сильні, відповідальні та поважаємо принцип солідарності.