Хай Кличко!

17 октября 2010, 23:09

Віталій Кличко знищив Шеннона Бріггса

Як і після другого бою модшого Кличка із Пітером, поєдинок Віталія проти Бріггса приніс розчарування. Але якщо Володимир вкотре «вразив» своєю монотонністю та безпечністю, то після поєдинку Біг Бро із Гарматою стає сумно, що таким Віталієм насолоджуватись залишилось дуже і дуже мало – все ж таки 39 років.

Найбільший козир Бріггса - його голова

Усі сумніви про те, що Бріггс приїхав до Гамбурга «скосити бабло» розвіялись у найзапекліших прихильників цієї теорії після фінального гонгу, а той раніше – із 8-го раунду. Стільки ударів боксери, які виходять в ринг заради чеків, не пропускають, і розумніше було закінчити бій на табуретці. Вчора у Гамбурзі Бріггс був не найвідважнішим – безстрашністю відзначились рефері, лікар та тренер. Усі ці троє могли стати винуватцями жахливого. Кількість нанесених ударів по голові «Гармати» могли із неї вибити увесь порох і привести до каліцтва. На жаль, за даними німецької преси – це, можливо, і сталось. У лікарні Бріггсу діагностували: переломи стінок орбіт обох очей, крім того, було встановлено, Шеннон пошкодив зв'язки і м'язи правої руки. До всього цього в американця, скоріш всього, струс мозку.



Ні кров, ні "сонний стан" Шеннона не змусив рефері припинити бій

Примітка: на прес-конференції, коли журналісти почали наїжджати на доктора Штефан Бок, яий обслуговував бій, то він пояснив, що зупинив би поєдинок після 10- го раунду. Але у рефері була вказівка від WBC не припиняти бій.

Схоже, не дарма я називав Бріггса «Дунканом Маклаудом» - Шеннон дійсно безсмерний. Віталій ледь не зніс йому голову, а за легендою – лише це могло знищити безстрашного «Горця». Не зніс – нокауту немає. Бріггс підкорив багатьох своєю силою духу і за це йому Всесвітня боксерьска рада в особі Хосе Сулеймана, які за чутками мріяв про нокаут та супервидовищність, просто зобов'язана вручити спеціальну відзнаку – такої ще не придумали, але зараз є для цього слушна нагода.

Віталій ж підтвердив теорію Здунека, що стає із роками все кращий, як вино. Так в нього витривалість трохи знизилась, але ж відбоксувати на повну силу усі 12 раундів – нелегке випробування і для двадцятирічного. Потішив Віталій і деякою різноманістністю, яку так вимагають від нього критики, хоча Біг Бро завжди був "хед-хантером", ним і залишиться.

На відміну від Володі, Віталій клінчів не любить

В одному із епізодів (10-12 раунди) Віталій почав фінтити лівою і Бріггс очікував, що вилетить або лівий боковий, або українець прицілюється прямим кросом з правою. Але Віталій викикнув правий боковий в корпус, чим про "ошарашив" американця і відразу два джеба лівою.


Багатоударність Клчика, попри його вік, не знизилась. 727 ударів за бій - неабиякий показник. А коли у 11-у раунді здавалось, що Віталій знесилився, то виявилось, що ця збереження сил для фінального штурму в 12-й три-хвилинці. Потішили і перехресні удари правою, які давно вже чітко не врізались у супротивників Віталія після його повернення у великий бокс (2008).

І ще одна якість Біг Бро, якою він славиться – РИЗИК, знову себе проявила. Кличко-старший навіть після зустрічного правого на перших секундах третього раунду (Бріггс й узагалі, як це не дивно, обрав проти Віталія тактику на ударів на випередження та зустрічних – як правило лівою) не збирався збавляти обертів чи діяти обережніше. Такий він вже є Віталій – ризик Біг Бро подарував такі поєдинки як Кличко–Сандерс та Кличко–Люїс, які стали класикою світового боксу.

Під час суботнього бою згадались усі три найважчі поєдинки Віталія: коли Бріггс в клінчі (а їх можна перерахувати за бій на пальцях однієї руки) почав лівою всаджувати удар за ударом по корпусу згадав бій із Люїсом – просто копія одного із епізодів; коли Віталій пропусти потужний правий в дебюті – згадав про шалену ліву руку Корі Сандерса, який врізав так у другому раунді Кличку по підборідді…; коли Кличко-старший викидав по мішені із усіх сил свої бомби, згадалась травма лівого плеча у поєдинку із Крісом Бьодом, який довелось припинити. Але, на щастя, асоціації у моїй голові не втілелись на реальність.

Ось за що німці так обожнюють Віталія

Попри свою «карявість» Кличко-старший набагато цікавіше дивиться у рингу за Кличка-молодшого. Відсутність красивої техніки Віталій компенсує вмінням ризикуати та спортивною злістю. Не багатий арсенал – перекривається швидкістю рук та таймінгом. Клчико-боксер – як ідеальна жінка: вміє прикривати свої недоліки і вміло використовує свої переваги.

Шкода, що насолоджуватись боксом у виконанні Віталія доведеться максимум 2 бої, з натяжкою три. Хочеться поміняти Володю і Віталія місцями, старшому відняти роки, а молодшому додати і насолоджуватись….