Як "судді Майдану" продовжують служити на вигоду владі

26 февраля 2018, 11:00
Читати новину українською

Попри офіціозні покладання квітів та пафосні слова влади про подвиг героїв Небесної сотні, підсумок четвертої річниці розстрілів на Майдані так само сумний. За вбивства на вулицях Києва, за переслідування активістів в судах режимом Януковича, досі майже ніхто не покараний.

Ті, хто брав у розстрілах майданівців, нагадаю, не без допомоги судів, СБУ та МВС, втекли в Росію. Більша ж частина "беркутів" залишилися в Україні, успішно присягнули владі нинішній, за що отримали прощення гріхів і значки поліцейських в новосформованих ротах особливого призначення.

І вже тепер ці вчорашні "беркута" так само, як і раніше, успішно діють разом з тітушками, нападаючи на активістів. Що ми могли нещодавно бачити на суді по одеському меру Труханову.

Читайте также: Кругова порука в українських судах, або Як одні корупціонери беруть на поруки інших

Відтак, сьогодні в СІЗО знаходиться лише п’ятеро колишніх бійців "Беркуту". Таж сама історія і з суддями, які виносили рішення щодо активістів під час подій на Майдані. Адвокати родин Героїв Небесної сотні ведуть ретельні досьє на цих служителів Феміди. І за їхніми даними, тільки 48 з 351-го судді Майдану були звільнені з посад, тобто 14%. Отже, переважна меншість.

І це при тому, що після обрання на посаду президента Петро Порошенко рішуче обіцяв, що всі судді Майдану не просто будуть позбавлені мантій, а ще й відправляться за грати.

Втім, як виявилося, 86% суддів, які під час Революції Гідності позбавляли водійських прав автомайданівців, засуджували активістів та забороняли масові акції протесту, на сьогодні щасливо уникнули відповідальності та продовжують вершити правосуддя. А дехто навіть отримав посади в новому Верховному Суді.

Бо, попри всі рішучі обіцянки, владі дуже вигідно мати справу із суддями Майдану. На них є компромат за судові розправи, а значить, їх можна тримати на гачку. Один з таких прикладів – Неля Ластовка – голова Дніпровського районного суду міста Києва. В часи революції вона позбавляла автомайданівців водійських прав. Прославилася підозрілою кількості дорогої нерухомості.

А тепер, в її суді слухаються чимало резонансних справ, наприклад, справа щодо керівника "Центру протидії корупції" Віталія Шабуніна. Або ж низка справ, в яких оточення президента намагається рейдерським способом захопити майно іноземних інвесторів. І чомусь майже не має сумнівів, на який бік стане Феміда в цьому районному суді, який очолює така скомпрометована суддя.

Так само, як і суддя В’ячеслав Дев’ятко – голова Оболонського районного суду Києва, який в часи Майдану відправляв активістів до СІЗО як на конвеєрі. Сьогодні ж він головуючий в суді по держзраді Януковича і під час останнього відео-допиту Петра Порошенка особливо і не приховував свого улесливого ставлення до нинішнього президента.

Ото ж, коли вам вкотре обіцятимуть покарати злочинців та відновити справедливість варто завжди згадувати риторичне питання: "А судді хто? ".