Коли немає що робити ввечері, або про серіали. "Гра престолів"
Варто почати з констатації факту, що серіали, нарешті, навчились знімати якісно. І в основному, це вже давно не асоціюється з бабусями і "Санта Барбарою" чи "Династією".
Сьогодні важко зустріти людину, котра не знає хто такий, наприклад, доктор Хаус, нехай навіть не дивлячись цього серіалу. Свого часу Хаус став настільки поширеним і цікавим більшості, що коли я хворіла звичайнісіньким грипом, всі мої домашні з задоволенням жартома сперечались: чи то у мене вовчанка, чи автоімунне.
Як би воно не було, мова піде саме про серіали. Найвідоміші, і тим не менше, найрізноманітніші за жанром і, звичайно ж, глядачами. Можливо старі або вже завершені, нові або ще навіть не зняті. Намагатимусь подати і суб'єктивну думку пересічної людини, що не пошкодувала часу і все таки передивилась серіал, і об'єктивну – для кого той чи інший серіал може бути цікавим чи смішним.
"Гра Престолів"
Однин з найочікуваніших і найдорожчих серіалів, а власне "Game of Thrones" ("Гра Престолів") став частою темою для обговорення у людей, котрі полюбляють ввечері глянути щось розважальне і більш-менш розумне. Особисто я, як і багато інших, переглядаючи трейлер справді чекала виходу першого епізоду, щоб нарешті перевірити для себе, чи вартий цей серіал уваги. Після перегляду серії, я зрозуміла - безперечно вартий. Такі враження були не лише у мене, оскільки невдовзі після першої серії його одразу вирішили продовжити на другий сезон. Як, і що би не мінялось, але залишається фактом, що найкращі і найповніші стрічки найчастіше знімають за мотивами книг. А цикл романів Джорджа Мартіна "Пісня льоду та полум'я" знайшов багато своїх прихильників ще не в екранізованому вигляді. Автор циклу вже встиг отримати близько 45 премій, як письменник і редактор. Бюджет кожної з серій першого сезону складав близько 4,5 мільйона доларів. Вражає, чи не так?
Літо в цьому світі триває десятиліттями, а зима може тривати ціле життя. Кожна з областей королівства жадає здобути корону Вестероса. Дикі східні землі, південні спекотні простори, крижаний північ, раніше огороджений стародавньою Стіною від темних сил - ніщо не залишиться осторонь. У цій війні буде все: хіть, зрада, пристрасті і інтриги, любов і ненависть - в криваву битву за Залізний Трон вступлять королі і королеви, благородні люди і брехуни, лицарі і зрадники...
Гра Престолів починається...
Коротко про серіал
Сюжет розвивається навколо боротьби різних династій за Залізний трон 7 королівств. Після смерті короля Роберта у королівствах навколопрестольні інтриги дивують динамічністю подій і кількістю персонажів, котрі беруть участь у боротьбі. Серіал захоплює не самими сценами бою (яких, доречі, не так і багато), а внутрішнім світом героїв, з психологічної сторони. Немає поганих чи добрих персонажів, люди вони люди, і Мартін непогано висвітлює це у своєму творінні. У кожного героя вдосталь і хороших, і поганих рис. Що є явним плюсом, при перегляді мимоволі обираєш свого фаворита і тихенько починаєш за нього вболівати. Велика кількість різних характерів і особистостей, з певного роду різним стилем життя якісно сплітається у одну сюжетну лінію. Героям часто доводиться вибирати між своїми обов'язками і бажаннями. Часи подій у "Грі Престолів" нагадують наше середньовіччя, що явно робить зйомки серіалу дорожчими. У ньому знайшлось місце і для Дітей Лісу (чимось нагадують ельфів) та драконів, які, за сюжетом, вимерли багато років тому. Із загадкових створінь є ще одні, про які, за сюжетом, існує багато казок та легенд. Вони є створіннями з Півночі, від яких 7 королівств нібито оберігає Стіна. Переглядаючи серіал ловила себе на думці, що згадуються вони не спроста…
Глядачі
Безперечно тішить що "Гра Престолів" підпадає під широкий віковий спектр глядачів. Мабуть це в силу динамічності і різноплановості сюжету, неоднозначності персонажів. Відповідно кожен вибирає своїх улюблених персонажів, і вони можуть суттєво відрізнятись в залежності від особистісних поглядів вже самого глядача. Врешті-решт, у боротьбі за трон кожен показує не найкращі із своїх рис. "Гра Престолів" однозначно видовищний серіал. І якщо врахувати що на післяопрацювання кожної серії часу було мало (близько двох тижнів), то з завданням впорались якісно. Ось відео що показує результат постпродакшена епізодів після зйомок.
Читачі
Особливо захоплені "Грою Престолів" вже дочитують п'яту частину циклу романів, справді цікавих і захоплюючих книг. Це вам не "Не родись красивой" в друкованому варіанті…
Особисто я вирішила книги не читати, оскільки серіал сюжетом від них не відходить, принаймні в перших двох, наразі існуючих, сезонах. Люблю зберігати якусь інтригу в перегляді, а знаючи події наперед сповна насолоджуватись серіалом я не зможу. І якщо ви такі ж як я, і вам вистачить терпіння чекати на нові епізоди, то раджу таки потерпіти і зачекати на екранізацію. Ніщо не заважатиме потім, після завершення серіалу, перечитати книги (що я, скоріш за все, і зроблю).
Рейтинги
Аудиторія "Гри Престолів" у США поступово росла з кожним епізодом (не враховуючи мінімальний спад, коли показ збігся по часу з трансляцією плейофу баскетбольної ліги NBA), переваливши показник 3 мільйонів глядачів. В середньому число глядачів що глянули серіал тим чи іншим шляхом – 8 мільйонів на кожний епізод.
В Європі серіал також зайняв стійкі позиції серед лідерів.
Рейтинг IMDb: 9.40 (218 300)
Нагороди
"Гра Престолів" номінувався на багато премій, тому числі Еммі і Золотий глобус. У загальному із усіх номінацій (а їх на даний момент близько сорока), перемог уже більше десяти. Перемоги за грим, костюми, звукові і візуальні ефекти, ролі другого плану, і, що я повністю підтримую, за титри.
Очікування
Якщо серіал і надалі буде виправдовувати очікування то ми побачимо 7 сезонів по 10-12 серій тривалістю 50-60 хв.
Третій сезон очікуємо в квітні 2013, працювати є над чим. За цей час бажаючі точно встигнуть прочитати хоча б одну книгу із циклу романів "Пісня льоду та полум'я".
Тривалість серії: 50-60 хв.
Цільова аудиторія (за віком): 18-45
Приблизна кількість серій в сезоні: 10-12
Кількість сезонів: на даний момент 2
Статус серіалу: знімається