Маріупольські водолази пройшли спеціальну програму підготовки
Источник:
Народний проектДобігає завершення курс підготовки в рамках проекту "Школа військових водолазів". Маріупольський загін морської охорони пройшов дуже насичений двотижневий навчальний курс. Інструктори включили до програми елементи, що використовуються при підготовці плавців у країнах НАТО.
Адже зараз, після окупації Криму, ситуація з рівнем підготовленісті кадрів стає ще важчою – на півострові залишились основні навчальні заклади. Допомогти військовим закрити прогалини у підготовці зголосились волонтери People’s Project.
Загін маріупольської морської охорони відповідає за безпеку акваторії, що знаходиться трохи більше ніж в 10 кілометрах від лінії фронту. Самі військові розповідали, що не раз бачили катери РФ неподалік берегу. За таких умов водолази повинні бути готові не тільки досліджувати та перевіряти акваторію на безпечність і відсутність вибухових речовин, а й рятувати поранених на воді.
Програма курсу складалася з теоретичної та практичної частини. Практичні навики відпрацьовували один тиждень у басейні, а тиждень у відкритій воді в Азові.
Значну частину практичних занять у басейні зайняв Акватлон. Це досить молода дисципліна, винайдена у 80-х роках у радянському союзі. Дуже корисна як частина загальної системи підготовки водолазів. Завдяки змагальній складовій, акватлон не тільки підвищує фізичний рівень та витривалість плавців, адже всі змагання проводяться на затримці дихання, а й готує до нестандартних ситуацій під водою.
Також, загін відпрацював вправи на вміння користуватися спорядженням під водою та стрес-тести. Не менш важливою складовою успішної підготовки, є навички командної роботи плавців. Довіряти один одному та працювати злагоджено під водою вкрай необхідно. Це не тільки збільшує ефективність виконання поставлених задач, це ще й запорука безпеки самих водолазів.
Треба зазначити, що не дивлячись на складність програми підготовки і виснажливі тренування, водолази були дуже мотивовані і сповнені ентузіазму. Таке ставлення до навчання не може не тішити тренерів. Адже неможливо навчити новому того, хто не готовий вчитися та докладати зусилля.
Наступного разу ми розповімо про другий етап тренувань, що проходив у Азовському морі. А поки просимо долучатися та підтримати проект. Ваша допомога дуже важлива.
Читайте також: Благодійник з Донецька віддав гроші на боротьбу з російською брехнею