Мій рейтинг найвдаліших трансферів і найдурніший
хто втратив, а хто зекономив
За останні кілька місяців будь-який заголовок, який містив у собі слово «Манчестер Сіті» і цифри відразу створював ажіотаж. «Міщани» змогли витратити майже 150 млн євро на трансфери, не рідко переплачуючи за того чи іншого футболіста. Назвати хоча б один перехід супер-вигідним не можна. Не треба бути дуже розумним, щоб за мішок арабських грошей переманити до себе у клуб якусь зірку. А от забрати до себе гравця за безцінь – це справжнє досягнення. Спробую перерахувати найбільш вигідні для європейських клубів трансфери, які відбулись цього літа.
Яйцеголовий - бо розумний
8. Стівен Айрленд («Манчестер Сіті» - «Астон Вілла» 9,8 млн євро)
«Міщани» так мріяли про Джеймса Мілнера, що відправили Стівена Айрленда на «Вілла Парк» менше ніж за 10 млн. Ірландець взагалі не входив у плани Роберто Манчіні, хоча під час тренерства Хьюза у Манчестері усі атаки «Мансіті» будувались через Стівена. Як на мене, то Джеймс Мілнер уже досягнув свого піку як футболіст, а потенціалу в Айрленда хоч в греблю гати. Бірмінгемці, якщо усе піде добре, матимуть у своєму складі одного із кращих гравців центральної лінії в АПЛ.
Дай Боже, щоб Ібра підійшов "Мілану" краще, ніж шведу футболка...
7. Златан Ібрагімовіч («Барселона» - «Мілан», оренда 8 млн + викуп 24 млн)
З одного боку дуже дорога оренда, а з іншого дуже дешевий трансфер. Влітку минулого року Жоан Лапорта не пошкодував Ібракадабру 40 млн + ЕтоО, а вже цього серпня Сандро Россель відпустив «золотого шведа» в Мілан за 24 млн, які Берлусконі та компанія зможуть заплатити за трансфер після року оренди. Такий «прокол» каталонців можна б висадити і на вищу сходинку, але вартість річної оренди не дає цього зробити – 8 мільйонів за рік – за такі гроші Газзаєв може знайти в Бразилії чергову зірку…
Ще одне тату на обличчі і турки б підписали кота в мішку, а не Гуті
6. Гуті («Реал» - «Бешикташ», безкоштовно)
Іспанські газети на пару із фанатами закликали Дель Боске взяти Гутьєреса в ПАР, але старий і мудрий Вісенте вирішив обійтись без послуг хава «Реала», мовляв, у центрі і так класних гравців достатньо, а сенсу їхати Гуті і сидіти на лаві запасних немає. Дель Боске виграв ЧС і тепер у жодного іспанця не повернеться язик згадати йому про Гуті. В свої 33 білокурий хав поїхав до колишнього батька Бернда Шустера. Туркам такий гравець точно не зашкодить, тай в будь-якому клубі Європи ще два роки із своїм розумом міг би дати багатьом півзахисникам фору. Приклад – Скоулз (35) у Фергюсона – найкращий гравець МЮ на початку сезону і чомусь «хитрий лис» його не відпускає.
По виразу обличчя помітно, що "Кардіфф" - це мрія його життя
5. Крейг Белламі («Манчестер Сіті» – «Кардіфф Сіті», оренда)
Судячи із того що говорять Тевес, Робінью та Белламі про Манчіні – Роберто мастак створити конфлікт у будь-якому клубі. Валлієць в одному із інтерв’ю розповів про оригінальний метод роботи екс-тренера «Інтера» - не говорити із футболістами по півроку. Не виключено, що Белламі почав банально розпускати «слюні», розуміючи що пробитись в зіркову основу йому майже нереально. Коли вперше з’явилась інформація про можливий перехід Крейга у «Кардіфф», нічого іншого, окрім сміху і презирства до британських писак не виникало… Але британські табло їди довели, що вони більше правди пишуть, ніж деякі українські інформагентства. Для нижчолігового «Кардіффа» перехід Белламі важко переоцінити, до того ж оренда практично безкоштовна. В Daily Mail навіть проскочила інформація, що за відсторонення від «Мансіті», арабським шейхам довелось заплатити горбатому валлійцю мільйон фунтів.
Де засвітився, там і погасне...
4. Мікаель Баллак («Челсі» - «Байєр», безкоштовно)
Абрамович вирішив, що платити по 7,5 мільйонів в рік німцю забагато. Баллак, який завдяки свої зовнішності мегапопулярний в себе на Батьківщині, вирішив дарма не тринькати дарма гроші російського олігарха, до того ж витрачати їх довелось би сидячи на банці в Анчелотті. Леверкузен з радістю відчинив двері перед своєю легендою, яких схожу і ніколи і не закривав…
Ністероой казав, що в Бундеслізі зірки банки не гріють
3. Рауль («Реал» - «Шальке», безкоштовно)
«Найкращими в історії бомбардирами «Реалу» просто так не стають», подумав Рауль і поїхав до Німеччини. Які б інтерв’ю Моурінью не давав, мовляв, «я розраховував на нього», лава запасних, вона і на Беранбеу залишається лавою, а з амбіціями вже екс-капітана «королівського клубу» провести залишок кар’єри там, куди м’ячі вилітають в ату аж ніяк не хотілось. Поїхала іспанська легенда до німецького «коменданте» Магата. Поки що з цього нічого не виходить, але у Залізного Фелікса завжди все за планом – можливо, провал сезону це теж план – розкочегаритись і вийти на пік у потрібний час?
Проходити медогляд у Лондоні не варто, колись у Мадриді усі болячки перевірили
2. Рафаель Ван Дер Ваарт («Реал» - «Тотенхем», 8 млн євро)
Кажуть, що підписав контракт із «шпорами» навіть без проходження медогляду, а в останні години «Реал» вів переговори із «Баварією» щодо трансферу у 18 млн. Не збираюсь критикувати свого улюбленого Моурінью, але хоч май у клубі з десяток Озілів та два травмованих Кака відпускати такого гравця як ван дер Ваарт? Чує моє серце та інші органи, які слідкують за футболом, що ситуація з Рафою стане копією 15-мільйонного проколу із Снейдером, та продажем Роббена в «Баварію».
Французи депортували не того марокканця
1. Маруан Шамах («Бордо» - «Арсенал», безкоштовно)
Дивує одне: як «Бордо» ще не примудрилось доплатити дядечку Венгеру за перехід марокканця. Один з кращих нападників засушливої французької ліги жирондинці тримали у себе цілий рік – досягнення чвертьфінал ЛЧ і більше нічого. Минулого ж літа могли спокійно продати Маруана так мільйонів за 13-15, а так – отримали дірку від бублика, хоча Шамах кричав: «Відпустіть, відпустіть в «Арсенал»!!!». Бордо послухав і відпустив, але через рік, коли він став вільним агентом. Венгер же вкотре довів, що отримав диплом економіста не дарма.
Долітався до 20 млн..
Найдурніший трансфер
Найбільш невигідний, найбільш незрозумілий і найбільше схожий на відкат, ніж на трансфер: переїзд до «Рубіна» із «Хоффенхайма» бразильця Едуарду. «Шахтар» за відомішого бразильця-теску (хорвата) заплатив майже в три рази менше.
Колонка является личным мнением автора, редакция 24 Канала может не разделять ее.