"Нерв": "Голодні ігри" посеред Нью-Йорка
"Нерв" — ще одна гра, яка заходить занадто далеко і стає небезпечною для життя. Молодіжна стрічка, в якій знімається племінниця Джулії Робертс, приваблює глядачів популярною тематикою вірусних ігор в мережі, а жіночу аудиторію додатково посмішкою Дейва Франко і його мотоциклом.
Гра "Нерв" — видозмінена "Правда чи бажання", тільки тут гравці виконують виключно бажання. При реєстрації потрібно вказати, ким хочеш бути: гравцем чи глядачем. Глядачі платять за те, аби слідкувати за своїм фаворитом, а гравці виконують божевільні бажання "на слабо" і так заробляють. Сходячи з дистанції, гравець втрачає всю зароблену суму, єдиний вихід – перемогти. Профілі гравців у соцмережах та всіх доступних онлайн-сервісах ретельно досліджуються, аби обрати саме такі завдання, які складно буде виконати.
Легко здогадатись, що натовп підлітків-анонімів в мережі, захоплений азартом, наробить біди. Сюжет не готує особливих сюрпризів — гра з безневинних дурниць переростає в загрозу для життя. Гравцям ставлять все небезпечніші задачі, а натовп підтримує жорстокість, прагнучи більше вражень. При цьому кожен глядач усвідомлює анонімність, а, відповідно, і безнаказаність свого вчинку.
Дивно, що у фільмі для молоді настільки недбало відносяться до технічних деталей: сканер відбитків пальців спрацьовує прямо з екрану смартфона чи навіть ноутбука, незнайомий працюючий відкритий програмний код редагують на льоту. Складється враження, що фільм зняли для бабусь, яким заскладно осягнути і вникнути в "магію" роботи "всіх цих інтернетів".
В центрі сюжету — перетворення Ві Дельмоніко з непомітної дівчини, яка дружить з королевою вечірок, гарно фотографує і таємно закохана в найпопулярнішого в школі хлопця, у впевнену в собі популярну дівчину, яка набиває татуювання, не боїться небезпеки і всім подобається. Іншими словами, заїжджена, але дієва тема перетворення із сірої мишки в королеву балу. Головна героїня зустрічає хлопця, який стає її напарником в "Нерві" і новим коханням, здобуває неабияку популярність, стикається з задрістю найкращої подруги і на ходу вчить глядачів моралі – не можна бути жорстокими в інтернеті.
Тема залежності від лайків і жорстокості анонімів у мережі в стрічці "Нерв" піднімається лише поверхнево. Творцям фільму так і не вдалось сповна розкрити проблематику. Перша частина фільму виглядає краще і живіше за другу, а фінал видається доволі передбачуваним. "Нерв" — явно не "Голодні ігри", але схожий на "лайтову" міську версію гри на виживання з елементами підліткової романтики і великою кількістю неонового світла у кадрі. Це явно не найгірший підлітковий триллер, тож можна впевнено прямувати в кінотеатр. Оцінка на IMDb непогана — 7.0, а більшість глядачів залишаються задоволеними, називаючи "Нерв" чудовим фільмом "на один раз".