Нові звички Нового року. Більше "живого" спілкування, менше "звичок програмістів"

10 января 2015, 19:15

Погані звички. Всі звикли, що це алкоголь, тютюн, в гіршому випадку, наркотики. Але чи хтось замислювався про інше? Про те, чим ми займаємось мало не кожного дня. Про наші залежності, наприклад, від соціуму. Отож, прийшов 2015 рік, і відповідно час для позбавлення від "непотребу". А якого саме – читайте далі.

Вистачить чекати на чудо

Багато із нас живуть очікуваннями чогось кращого, чогось, що підштовхне нарешті жити краще. Здається, що справжє життя почнеться тоді, коли щось станеться: переїзд в інше місто, підвищення зарплати, купівля чогось важливого. Але. Це далеко не так. Нам потрібно зрозуміти, що майбутнє, поки воно не прийшло – це всього-на-всього картинки в нашій уяві. Потрібно жити тут і зараз, намагатись черпати із кожного моменту щось прекрасне і корисне. Забути про всі картинки. Повірте, це краще будь-яких грандіозних планів на майбутнє. Якщо не жити повноцінно зараз, то яке може бути майбутнє потім?

Припиніть постійно фотографувати на телефон

Психологами доведено, що постійне фотографування на телефон, заважає запам'ятовувати окремі моменти. Проводилось навіть дослідження. Учасників експерименту повели у музей. Одній групі надались телефони, щоби фотографувати, а інші просто ознайомлювались з експонатами без зайвих приладів. Після екскурсії, учасники повинні були заповнити анкети, відзначаючи усі побачені експонати музею. Ті, хто постійно фотографували впорались із завданням набагато гірше.

За словами вчених, цей факт зумовлений тим, що, фотографуючи ми не взмозі до кінця сконцентруватись на об'єкті, який фотогрфуємо. Отож, наступного разу у відпустці або на прогулянці гарними місцевостями, подумайте, що важливіше – запам'ятати всі емоції від проведеного часу чи думати як краще сфотографувати?

Припиніть завжди проводити час в компанії з кимось

Зазвичай, ми за цілий день ми не маємо можливості побути насамоті. Однак, психологи рекомендують не нехтувати цим моментом. І неважливо скільки часу – 10 хвилин, декілька годин чи цілий уікенд. Нехтуючи проведенням часу наодинці із собою, є ризик набути відчуття постійної тривоги чи навіть впасти в депресію. За цей час можна подумати, порефлексувати і відчути себе більше незалежним.

Припиніть спілкуватись у соцмережах

Якщо ви в основному спілкуєтесь з друзями та рідними через месенджери та соцмережі, то прийшов час бити тривогу. Такий спосіб спілкування пригнічує нашу емоційність. Переписка у Facebook не передасть всього настрою співрозмовника, вона не дає змогу повністю зрозуміти людину на іншому кінці мережі. Якщо є бажання жити більш-менш повноцінно, то переконайтесь, що у вас запланована хоча б одна "жива" зустріч на тижні із друзями та близькими.

Не перетворюйте роботу на сенс життя

Сьогодні робота для людей – сенс життя і показник їхньої успішності. В робочий час такі люди шукають додаткової роботи, а у вихідні дні займаються підвищенням кваліфікації і т.д. Звісно, що такі працівники цінуються керівництвом, але як показує досвід, реальність не виправдовує очікувань. Росту по кар'єрних сходах так і нема, а час та сили "вбиті". Це не означає, що не потрібно розвиватись, але що занадто, то не здорово. Краще у новому році мотивувати себе до пошуків щастя десь поза межами роботи.

Припиніть робити багато справ одночасно

Ми часто грішимо тим, що намагаємось зробити декілька справ одночасно, хоча знаємо, що від цього постраждає якість. Ми вмудряємся в один час обідати, сидіти у соцмережах і розмовляти по телефону. Завдяки проведеним дослідам, так звані "мультитаскери" мають проблеми із самоорганізацією та фільтрацією інформації. То чи не краще все гарно розплановувати, робити поступово і не поспішати жити?

Але, якщо не знайти золотої серединки, то може з'явитись інша шкідлива звичка.

"Звичка програміста"

У багатьох програмістів, за їх же словами, з роками з'являється звичка все оптимізувати. Вони шукають легкі і швидкі шляхи – як зварити каву, розкладати речі в шафі, приймати душ і т.д. Звичка не катастрофічна. Але, якщо копнути глибше, то спроби все автоматизувати та спростити тривіальні "мирські" процеси, приводять до розчарувань. Навколо – хаос і побудувати в ньому ідеальне автоматизоване життя – неможливо.

І останнє, напевно найважливіше.

Даруйте більше добра

2015 рік, обіцяють, буде нелегким. І підозрюю, що не він один. То чому б не згадати про таку просту річ як добро, тепло, підтримка. Ці моменти зараз для нас всіх як панацея від всього негативу, який коїться навколо. Отож, давайте візьмем за звичку дарувати радість одне одному, допомагати одне одному. І заодно, зламаємо стереотип про українську ментальність, яка у людей асоціюється із прислів'ям "Моя хата з краю...".