ОПАекстрімСТАЙЛ або Відпочинок в обіймах адреналіну. Політ на повітряній кулі
Цикл статей про те, де і як саме в Україні можна екстремально відпочити.
"Якщо Ви сьогодні не наважитеся здійснити щось через почуття страху,
завтра будете жалкувати про це, через тиждень звинувачувати себе за нерішучість,
через рік вас відвідає почуття втрати, в кінці життя Ви зрозумієте,
що самі себе обікрали". (Ольга Аніна)
Літо. Пора відпусток, відпочинку, а отже додаткова можливість втілити у життя те, про що мріємо і що, цілком можливо, додасть нових кольорів-спогадів до сірих офісних буднів опісля. Отож, де в Україні можна активно відпочити та назбирати повні жмені пригод та спогадів?
Одразу скажу, що існує ціла низка інтернет-ресурсів, на яких можна підібрати і вид відпочинку, і його тривалість, і звісно ж, вартість такого задоволення. Звісно ж з розрахунком, що потім Ви скористаєтесь послугами саме цієї компанії в організації відпочинку, а отже — додаткові витрати. А можна, звісно ж, витратити трохи часу та власноруч зібрати інформацію, адже, як то кажуть, “проінформований — значить озброєний”. А інформованість у купі з Вашим бажанням звершень та активного відпочинку — і незабутні враження гарантовано!
Звісно ж, мова про екстрім здоровий, в основі якого — не постійна залежність від максимально гострих відчуттів та адреналіну (хоча куди ж тут без “старого друга”) та аутоагресії (активність, націлена /свідомо чи несвідомо/ на заподіяння собі шкоди у фізичній і психічній сферах), але можливість постійно підтримувати в собі загострене відчуття життя та позитивний світогляд.
Отож. Видів екстремального відпочинку достатньо багато, але сподіваюсь, розсудливий читач дарує мені те, що не говоритиму про такі “екзотичні” ще поки для нас, як Сендбордінг — їзда по піску на сноуборді, чи Вінгсьютінг — політ у спеціальному костюмі-крилі з тканини (на жаль, поки ми можемо за таким лише спостерігати). Або навпаки (попри екзотичність в інших країнах), дуже навіть звичні для нас (просто ми не знали, що воно ТАААК називається) Бізон-Трек-Шоу — перегони на тракторах (що, підозрюю, часто трапляється в наших славних селах між нашими славними трактористами, особливо навесні) чи Графіті-бомбінг — швидкісне малювання графіті в незвичайних умовах (таким “мистецтвом на стрьомі”, щоб по шиї за таке не надавали, вже давно займаються наші хлопчаки у під'їздах чи на гаражах).
Мова йтиме про більш звичні та такі, що не потребують аж надто спеціальної фізичної чи технічної підготовки (само собою зрозуміло, що оскільки відпочинок незвичайний, то підготовка так чи інакше в тому чи іншому виді буде).
Почнемо з “повітряних” варіантів.
ПОЛІТ НА ПОВІТРЯНІЙ КУЛІ
ЩО?
Перший в історії випадок успішного та тривалого польоту людини на повітряній кулі зафіксовано 21 листопада далекого 1783 року: апаратом керували молодий директор Паризького музею науки Пілатр де Розьє та армійський офіцер маркіз д'Арланд. 25-ти хвилинний політ розпочався з саду замку де ла Мюет у західному передмісті Парижа та завершився у відкритій місцевості поблизу дороги на Фонтенебло. За цей час “екстремали” подолали майже 10 км.
Ніколи б не подумав, але виявляється, ранні польоти повітряних куль справили величезний вплив на тогочасну моду, форми і зображення — з'явився навіть цілий стиль au ballon. Для одягу цього стилю були притаманні величезні рукави і округлені спідниці, а також зображення повітряних куль. У моді були зачіски à la montgolfier, au globe volant, au demi-ballon, або à la Blanchard.
Сьогодні ж польоти відбуваються менш драматично. Залежно від комплекції пасажирів та розміру кулі у її кошик може вміститися від одного "екстремала” до шести. Зазвичай політ триває одну годину. А якщо це спеціально організоване дійство, то Вам пощастить ще й пройти традиційну посвяту у повітроплавці після першого польоту з шампанським та іменними грамотами.
ДЕ?
Наразі автору вдалось з'ясувати, що польоти відбуваються у наступних містах:
Львів, Чернігів, Кам'янець-Подільський, Біла Церква, Київ, Васильків (Київська область), Переяслав-Хмельницький, Дніпропетровськ, Херсон, Харків, Феодосія, Одеса та у Криму.
У Києві, Кам'янець-Подільську та Донецьку є навіть повітроплавальні товариства, чи то пак клуби повітроплавального спорту, чи то пак центр повітроплавання, які спеціалізуються на такого роду відпочинку і з радістю допоможуть здійснити мрію особисто Вам чи допомогти зробити незабутній подарунок Вашим близьким чи коханим.
КОЛИ?
З березня по листопад можна літати лише зранку або ввечері, а от у зимовий період літають удень. Зазвичай також багато залежить від погоди: на повітряній кулі не літають під час сильних опадів та вітру зі швидкістю понад 5 м/с.
Окрім вищезгаданих повітроплавальних товариств / клубів повітроплавального спорту / центрів повітроплавання, які, власне, з березня по листопад і проводять польоти, також політати на кулі можна на тематичних фестивалях:
- чотириденний фестиваль у Кам'янці-Подільську (традиційно відбувається у другій половині травня. Ранкові польоти зазвичай проходять с 06:00 до 09:00 ранку, а вечірні - з 18:00 до 20:00);
- фестиваль "Кубок Києва" (наприкінці травня, гостюють команди з різних куточків України, а також із сусідніх Росії, Польщі, Білорусі);
- міжнародний фестиваль повітряних куль "Повітряні пригоди" у Васильківському районі, Київська область (кінець серпня);
- фестиваль "Лютневі пригоди" у Кам'янці-Подільському (у лютому місяці, поєднання польотів на повітряних кулях та перегонів на позашляховиках. Тобто команда складається з двох частин: одна в повітрі, інша на землі, й вони повинні координувати свої дії, щоб за короткий час досягнути поставленої організаторами мети. Формат дуже незвичний, проте неймовірно цікавий);
Особливість цих фестивалів та турнірів у тому, що там можна політати навіть безкоштовно. Для цього варто перед відкриттям дізнатися, які клуби братимуть участь у фестивалі, безпосередньо зв'язатися з ними й запитати, чи є в них можливість брати людей під час показових польотів. Або ж на самому відкритті знайомитися з пілотами куль і безпосередньо домовлятися з ними.
ЦІНА ПИТАННЯ
Ціна такого повітряного задоволення - від 3000 до 4400 грн (з пари). Далі — чим більше людей, тим, відповідно, дорожче (орієнтовно +1людина = +/-1000 грн): для 3-х — 4300-4700 грн., для 4-х — 5000-5400 грн (ціни приблизні, оскільки на місці все може варіюватись в залежності від регіону та “провайдера” послуги).
Далі буде....
П.С. Буду радий Вашому досвіду чи новій інформації у комментарях, особливо якщо зможу використати її у наступних оглядах.