Перший в історії віртуальний престур на ММК імені Ілліча та найбільші в країні екологічні проєкт

18 июня 2020, 17:36
Читати новину українською
СПЕЦПРОЕКТ

"Метінвест" провів перший в історії віртуальний престур на Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча.

Група "Метінвест" провела перший в історії віртуальний престур на Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча. Під час нього співробітники підприємства показали, як проходить реалізація найбільших в історії країни екологічних проєктів з модернізації комбінату і надали детальну інформацію про тонкощі реалізації таких проєктів.

У престурі взяли участь топменеджери компанії і генеральний директор групи "Метінвест" Юрій Риженков, а також журналісти провідних ЗМІ країни, а сама трансляція була виконана за допомогою програми Microsoft Teams.

Генеральний директор ММК імені Ілліча Тарас Шевченко розповів журналістам про найбільший екологічний проєкт з модернізації аглофабрики на комбінаті, реалізація якого дозволить досягти сучасних європейських екологічних стандартів. У проєкт інвестовано 150 млн доларів, а до кінця року модернізація повинна бути завершеня.

За його словами, після завершення проєкту викиди в навколишнє середовище будуть знижені на 90%, а в місті Маріуполь рівень запиленості буде знижений на третину.

"80% викидів підприємства утворювалися на аглофабриці і до 40% викиди аглофабрики становили від загальних викидів в місті. Важливий аспект, що після придбання комбінату групою Метінвест було прийнято рішення докорінно змінити такий стан справ", – зазначив він.

Також Шевченко розповів також про проєкт з модернізації доменної печі №3 комбінату, де вже завершилися роботи з будівництва сучасної газоочисної системи, що дозволить скоротити викиди в навколишнє середовище до європейських стандартів.

"У цей проєкт інвестовано близько 31 млн дол. Будівельні і монтажні роботи були розпочаті буквально восени минулого року. На сьогоднішній проходять фінішні операції по пуско-налагоджувальних робіт, і ця установка також вже почала свою діяльність в тестовому режимі", – сказав Шевченко.

Роман Юрченко, керівник проєктів "Метінвест-Інжиніринг", зазначив, що дана модернізація дозволила забезпечити рівень залишкової запиленості, що вдвічі нижче діючих в Україні норм, а отриманий з допомогою фільтрів пил використовується як вторинна сировина, що також істотно знижує вплив на навколишнє середовище.

За ловами директора з капітального будівництва та інвестицій ММК імені Ілліча Олексія Харіна, підприємство планує до кінця 2021 року оснастити такими ж установками всі інші доменні печі комбінату.

Риженков зазначив, що "Метінвест" пройшов перевірку на адаптивність до непередбачених ситуацій у вигляді поширення коронавірусної інфекції.

Він повідомив, що вимушена необхідність перевести більш 80% адміністративного персоналу на віддалену роботу показала деякі переваги такої системи. Тому компанія планує в майбутньому запустити пілотні проєкти з віддаленої роботи.

При цьому він підкреслив, що компанія впровадила комплекс заходів з профілактики, щоб зберегти працівникам робочі місця. За його словами, такі дії виявилися ефективними, так як з 80 тисяч співробітників підприємства менше 40 випадків захворювання коронавірусом і на сьогодні практично всі працівники оговталися.

Риженков також зазначив, що в першому кварталі 2020 року компанія інвестувала майже 150 млн дол. в оновлення потужностей.

"Кошти були спрямовані на найважливіші заходи щодо підтримання основних потужностей і на завершення поточних стратегічних інвестпроєктів. Особливий пріоритет в цьому році був відданий екологічному порядку. На комбінаті імені Ілліча та на "Азовсталі" за період карантину був виконаний 21 капітальний ремонт обладнання, освоєно 16 видів металопродукції. У березні завершили модернізацію збагачувального обладнання на Центрально ГЗК, на Інгулецькому і Північному ГЗК триває будівництво циклічно-потокової технології, а Північний ГЗК також в цьому році зосередився на екологічних проєктах", – повідомив Риженков.