Політична та економічна смертельна спіраль України

7 декабря 2017, 22:17

Україна, очевидно, дуже нестабільна країна. Корупція все ще всюдисуща. Автомобільні вибухи стають все більш частішими. На Сході продовжується війна. Авторитарні лідери контролюють гілки влади. Кримінальні розслідування та операції, законні і не дуже, посилюються на всіх напрямках.

Україна навіть змогла сильно вплинути на Сполучені Штати на фоні набираючого оберти розслідування Мюллера, під час якого були висунуті звинувачення проти Пола Манафорта у справі про відмивання грошей, отриманих за попереднє десятиліття від консультування уряду Януковича. У той же час у Вашингтоні українські політики та лобісти намагаються налагодити контакти з нашим Державним департаментом та лідерами громадської думки, спотикаючись один через одного та часом викликаючи суперечності, як-от недавнє фальшиве "слухання в конгресі" щодо Національного банку України, організоване використаними "втемну" американськими лобістами, обманутими східноєвропейськими "консультантами", які їх найняли.

Можливо, найбільш захоплюючим аспектом триваючої політичної та економічної смертельної спіралі в Україні є триваючий вплив колишнього режиму Януковича. Цей режим вкрав мільярди в українського народу. Ці гроші тепер безпечно сховані в офшорах, недоторканні без довгої судової тяганини, а, можливо, і зовсім недосяжні. Український уряд, звичайно, намагається повернути активи. Однак більш цікавим фактом є використання бандою Януковича, яка втекла до Москви, злочинних елементів всередині України, щоб скуповувати стратегічні активи для подальшого просування інтересів Москви і нестабільності в Києві.

В останні місяці російський (а тепер і український) бізнесмен на ім'я Павло Фукс підвищив свій статус, провокуючи інтерес з боку західних ЗМІ, і відновивши розслідування проти себе з боку правоохоронних органів багатьох країн, в тому числі США. Один з недавніх запитів правоохоронних органів зокрема свідчить, перефразуємо: пан Фукс пов'язаний з кримінальними фігурами в Україні та відмиванням активів Януковича в країні. У запиті також йдеться, що на пана Фукса відкрито кілька кримінальних справ.

Цей факт цікавий тим, що багато людей в українських ЗМІ звинувачують Павла Фукса у скупченні стратегічних активів для Януковича та його спільників, які ховаються в Росії і контролюються російським урядом. Російськомовне видання "Обозреватель" пише: "Україна є основною областю бізнесу Фукса. Його завдання – використовувати гроші російських кримінальних кіл для викупу перспективних українських газових і нафтових родовищ, енергетичних компаній та інших тактичних активів для своїх російських друзів". Мабуть, Павло Фукс встановив собі підстраховку в Україні після того, як виїхав з Москви, і нещодавно отримав численні ліцензії на діяльність, пов'язану з газом в Україні, розпочав піар-кампанію в Україні та США, і домігся "стирання" всіх кримінальних справ та звинувачень проти своїх компаній та самого себе. Під час недавнього візиту колишнього мера Нью-Йорка Руда Джуліані до Харкова Павло Фукс навіть зміг сфотографуватися з відомим американським мером.

Громадянин Фукс, який народився у місті Харкові, приймав участь у початковому фінансуванні та розвитку нашумілого проекту будівництва "Москви Сіті" в російській столиці, займаючи посаду Голови Ради директорів компанії "МоссітіГрупп". Для фінансування запланованого мегабудівництва Фукс нібито позичив гроші з російських кримінальних синдикатів. Однак після фінансової кризи 2008 року проект зазнавав труднощів, і Фукс не зміг виплатити борг, що спонукало його втекти в Україну, куди він повернувся в якості підставної особи низового рівня для "кабінету у висланні" Януковича. Можливо, російські впливові особи дозволили йому втекти і процвітати в Україні через його корисність всередині України для них або їх кураторів з ФСБ.

Росію влаштовує нестабільна Україною, і вона хотіла б прибрати до рук певні фінансові та енергетичні об'єкти, щоб забезпечити статус-кво для Кремля. За даними джерел, пан Фукс – персона нон-грата в Москві, але корисний у Києві. Здається, що український уряд вважає, що Янукович використовує продажних бізнесменів у якості посередників для викупу бізнесу в Україні, де бандити та злочинці можуть втікати в Україну та знайти бізнесове "тихе болото", в якому вони почуваються комфортно. Тут вони можуть перебудовувати себе і процвітати, тому що це легше виплатити гроші, закривати кримінальні справи та працювати в умовах економічного та політичного хаосу, де легше приховувати шахрайство.

По мірі того, як Україна опускається все глибше в трясовину корупції, з черговою хвилею українських політиків, якиз звинувачують у корупції, Київ дає Росієї шанс досягти своїх геополітичних цілей. Україна стає нацією, ураженою анархією, яка поширюється, де панує кримінальний елемент, і саме це є метою Кремля.

Ми отримали список ймовірних кримінальних справ, за які пан Фукс заплатив в Україні, щоб вони "зникли". Виникає питання: хто всередині правоохоронних та судових органів України отримує гроші за ці "послуги"? Чи причетна влада України? Поки органи влади у США та Європі розглядають недавню фінансову діяльність пана Фукса, його бізнес-кар'єра в Росії – це історія про стрімкий ріст московського девелопера, що фінансується нечистоплотними зацікавленими особами та російським урядом, і подальшим крахом, що базується на неплатежах, недотриманих домовленостях, незавершених проектах та злочинних зв'язках.

Тим не менше, пан Фукс подорожує по світу, скуповуючи українські підприємства від імені своїх московських кураторів. Він регулярно відвідує США. За останні кілька років він відвідав Флориду, Вашингтон і Нью-Йорк; У нього є резиденції у Флориді.

Павло Фукс робить розумний піар-хід, збираючи гроші на фонд для будівництва пам'ятника євреям, які загинули від рук нацистського режиму в Бабиному Яру в Україні. Мета полягає в тому, щоб зібрати 100 мільйонів доларів. Пан Фукс "написав" передовицю-опінію в серпні цього року в Hill, пропагуючи свої філантропічні зусилля. Враховуючіи послужний список цієї людини в управлінні грошима для інфраструктурних проектів, а також його історії співпраці з відомими злочинними "інвесторами", чому Україна дозволяє це робити?

Оригінал: Washington Times