Про нову поліцію та проституцію

21 июня 2017, 10:00
Читати новину українською

Давайте поговоримо про проституцію. Тим більше є чудовий привід. По міліцейськи прямий і короткий. Керівник київської поліції Андрій Крищенко висловився проти легалізації проституції. З не надто свіжою ідеєю про те, що легалізація проституції підштовхуватиме жінок масово нею займатись.

Андрій Крищенко не так давно очолює поліцію Києва, буквально роки півтора. І певен не до кінця вивчив підвідомчі території. Я теж "понаїхав", але трохи раніше, тому можу дати пораду. Отож, пану Андрію варто сісти в машину і годинці о 22:00 припаркуватись неподалік Мінінфраструктури по проспекту Перемоги, або на Броварському проспекті неподалік Лівобережної або парку Кіото. І вже за 15 хвилин пан Крищенко складе вичерпне уявлення про ситуацію із проституцією в умовах нелегальності. Банально підрахувавши кількість пропозицій обміняти гроші на доступ до тіла.

Зауважу, що це потрібно робити в машині без напису поліція. Тому що якщо пан керівник поліції Києва запаркується на цих місцях в поліцейській машині, гроші почнуть пропонувати вже йому. Назворіт. Ну суто тому що така вже звичка й інституціональна пам’ять. Вийде невдобно.

Читайте также: СБУ показала правоохранителя, который "крышевал" проституцию

У декотрих складається враження, що новій поліції хочеться просто так само "подахувати" цілком масовий, популярний і не надто моральний бізнес, як і старій міліції. Тому що інших аргументів проти легалізації проституції ніби й не видно.

Влучним коментарем на цю тему стала теза "не можна легалізовувати простутицію, тому ще це змусить ментів шукати нові теми для "дахування". Але з цим я не дуже згоден, тому що – серйозно, з яких це пір легальність бізнесу рятувала його від дахування ментів.

Читайте также: Пикантный протест. В Киеве секс-работники вышли на митинг

Пан Крищенко теж не сильно на цей рахунок переживає.

"Навіть якщо будуть легальні проститутки, що сплачуватимуть податки, навколо них будуть нелегальні сутенери та кримінал, які будуть нападати на них та вимагати гроші", – певен Крищенко.

Андрій Євгенович, давайте пограємо у вашу гру. Нехай так. Але зараз – все те саме, і ще й податків немає. І до речі, у випадку легалізації, боротись із криміналом, який нападає на чесних бізнесменів, вам буде ніби простіше. Все просто, все зрозуміло. Ось бандит, ось підприємець в "чулочках". Бандита в тюрму, підприємця в податкову.

І от мені здається саме в цьому і є справжня проблема. Доведеться боротись із криміналом, а не соціально, юридично та навіть громадянсько незахищеними дівчатами.

Я стабільно раз на кілька місяців бачу новину – в ході поліцейської операції закрили інтернет-бордель. І мені стає надзвичайно нецензурно сумно.

Ви всі пристойні люди звісно, і гадки не маєте, що таке інтернет-бордель. Я розкажу. Це коли людина, переважно жіночої статі, показує на камеру чим там її природа обдарувала, на якомусь сайті за гроші це транслюють, той хто дивиться – сплачує гроші.

Читайте также: Декриминализация секс-услуг невозможна без их легализации, — нардеп

Скажіть мені, де в цій схемі кримінал, жахи і взагалі хоч щось, на що має реагувати наша доблесна поліція? Яка в біса спецоперація? На що ви витрачаєте час і, кінець з кінцем, кошти платників податків? Ну в сенсі чуваки, я розумію, що таку роботу робити значно приємніше, аніж реально боротись зі злочинністю. Адже спочатку потрібно провести моніторинг сайтів, потім оперативну розробку, зовнішнє спостереження, контрольна закупівля послуг... Але в біса щоб що? Ми провели спецоперацію, щоб заборонити студентці показувати свої цицьки по інтернету на Німеччину.

Це безглуздя. І мене дико бісить, що державний орган витрачає на це час.

Читайте также: Почему нет смысла бороться с "Маршем равенства"

Ну і це я не кажу вже про те, що легалізація проституції – це, в першу чергу, не про податки. Це про безпеку. І здається, саме в цьому напрямку поліції працювати і не хочеться. Ну або справді йдеться про "дахування", не так вже багато й варіантів.

Є ще найпростіший варіант. Крищенко просто це не подобається. "Я знаю, що в Європі інакше, але я не там родився і не там жив, тому в мене немає толерантності в цьому питанні". Ну тут є найпростіша відповідь. Дайте йому з’їздити кудись в Європу. Не в сенсі – в турне по кварталам червоних ліхтарів. А просто – роздивитись по сторонах. Добре впливає на толерантність в різних питаннях. Тому що широкий світогляд то взагалі корисна звичка.

Читайте также: Безвізова подорож до Швейцарії: цікаві місця і ціни