Про Україну в світі: "Свободу" Гайтані
Огляд іноземних ЗМІ про Україну за останній тиждень.
Минулого тижня у світі традиційно згадували про українсько-російські переговори щодо ціни на газ (“Україна відмовилась від 10-процентної знижки”, “Азаров каже, що Україна виживе і без транзиту російського газу”) та про здоров’я Юлії Тимошенко. А поза тим:
Найбільшого галасу наробили заяви партії “Свобода” щодо участі Гайтани на Євробаченні.
Про це написали агентства Associated Press (“Українську партію звинуватили у расизмі в поп-скандалі”), L’Agence France-Presse, газета The Washington Post, телеканали CBS, Euronews, англомовна версія радіо “Свобода”.
Я взагалі не стежив за цим скандалом з українських ЗМІ. А лише з іноземних. І ось як це виглядає:
Один керівників партії “Свобода” Юрій Сиротюк, яка має незначну підтримку і не входить у парламент, заявив, що виступ Гайтани на Євробаченні асоціюватиме Україну з якимось іншим континентом, десь у Африці.
У відповідь на це, Гайтана, українка конголезького походження, співачка "з сильним голосом та спокусливими костюмами", заявляє, що їй соромно за таку заяву Сиротюка. адже вона нищить репутацію України у світі.
Скандальну заяву прокоментували відразу кілька сторін. Перший національний телеканал, який проводив відбір на Євробачення, зажадав, щоб Сиротюк негайно вибачився перед Гайтаною. Той сказав агентству Associated Press, що йому немає за що вибачатись.
Відомий боксер Віталій Кличко від імені своєї партії УДАР (англомовному читачеві завбачливо перекладають, що означає назва його партії), дорікнув заяві Сиротюка:
“Люди, які спекулюють на національних чи мовних питаннях не мають майбутнього. Вони можуть отримати короткострокову підтримку, але не довгострокові вигоди”.
Також вдалось почути реакцію радника Президента Януковича Ганни Герман, яка вважає неприпустимим поділ за кольором шкіри, віросповіданням чи мовною приналежністю.
Окрім цього, можна прочитати коментар представника провладної Партії регіонів Олени Бондаренко, якій соромно, що така людина як Сиротюк є громадянином її країни.
Врешті вдалось почитати коментар експерта Міжнародної організації з міграції Яни Салахової:
“Порівняно з європейськими країнами, в нас є розроблене законодавство, воно не ефективно використовується для того, щоб засуджувати, притягати до відповідальності винних осіб, для того, щоб дійсно створити культуру, коли людина має відчувати відповідальність за свої дії, за свої висловлювання”.
Дають заяву Європейської комісії проти расизму та нетолерантності, яка закликала Україну активізувати свої зусилля по боротьбі з расовою дискримінацією.
Також журналісти згадують, що у 2004 році Україна виграла Євробачення з “Дикими танцями” Руслани.
Іноземні ЗМІ хоч і нейтрально, але доволі активно розповіли про цей скандал. Такого інтересу у журналістів минулого тижня не викликала ні справа Тимошенко, ні газові переговори з Росією.
Зрештою, це тенденція. Кілька тижнів тому активного розголосу набув скандал довкола публікації у тернопільській газеті, у якій негрів та арабів зобразили мавпами.
Отже іноземні ЗМІ люблять український колорит - окрім расистських скандалів ще активно пишуть про Femen.