Рада підтримала офшори олігархів

16 июня 2011, 15:23

Учора український парламент не проголосував за уникнення подвійної сплати податків між Україною і Кіпром, тобто проти офшорів. Закон працює ще з часів СРСР.

Що ж вчора зробили депутати? Фактично, вони дозволили українським бізнесменам уникати сплати податків в українську казну і надалі набивати власні кишені. При цьому, влада обіцяє нам боротися із тіньовою економікою, зокрема, нашими ж зарплатами "в конвертах". Відтак, основний податковий прес лягає таки на громадян. Хіба гроші з офшорів - це не тіньова економіка, з якою почали активно боротися після фінансової кризи 2008 року деякі країни?

Для прикладу, в грудні минулого року Росія і Кіпр все-таки скасували угоди. Щоправда, перед цим російська влада "дозволила" впливовим підприємцям переоформити документи і вивести гроші в інші місця, зокрема на Віргінські острови, Гібралтар, Панаму. Крім того, на Кіпрі безпосередньо воюють із цим явищем: ухвалили законодавчі зміни та інформують уряди щодо компаній з нечистою фінансовою історією.

В Україні все не так. Хто ж підпише закон, який позбавляє вітчизняних мільйонерів додаткового капіталу? А як же спонсори на вибори? А підтримка влади бізнесом? Зрештою, самі можновладців і є керівниками кіпрських офшорних компаній.

Історія "податкових відкатів по-українськи" триває не одне десятиліття. Остання заява пролунала наприкінці минулого року. Тоді Сергій Тігіпко пообіцяв за 5 років вивести бізнес з офшорів. Як бачимо, поки не вдається. Якби вчора прийняли цей закон, бізнес зазнав би багатомільярдних збитків, а гроші довелось сплачувати в бюджет.

Для статистики наведу, що тільки з початку цього року Кіпр ніби "інвестував" в Україну майже мільярд доларів, а Україна, УВАГА!!!, понад мільярд "зелених". Ось вам приклад роботи офшорів. Насправді, це українські гроші, які перевели на середземноморський острів і під виглядом іноземного інвестора знову відправляють в Україну.

В інтернеті є достатньо фірм, які допоможуть Вашій компанії піти "в офшор". Географія країн також істотна: Сейшели, Мальта, американський штат Денвер, Естонія та інші. Сам процес не дуже важкий. Одна з фірм, як стверджується на сайті, зробить все за сім кроків:

1. обере Вам потрібну фірму, під захистом якої Ви і будете оминати український бюджет;

2. підбере правильну назву;

3. заповнить необхідні документи;

4. підрахує повну вартість послуг;

5. далі Ви заплатити вказану суму;

6. за один тиждень Вам вже зареєструють компанію;

7. і відправлять Вам особисто на вказану адресу пакет документів.

І ще кілька ремарок щодо вчорашнього голосування проти офшорів. Жодний депутат з Партії регіонів, Блоку Литвина, Комуністичної партії і фракції "Реформи заради майбутнього" (окрім одного нардепа) НЕ ГОЛОСУВАЛИ. А спікер Володимир Литвин після провалу голосування (автором законопроекту був депутат Павловський) пообіцяв звернутися до уряду, щоб той підготував відповідні документи про денонсацію угоди. Чому це не можна було зробити вчора?

Такі от вони українські реформи.