Референдум як передчуття: Європейському Союзу доведеться змінюватися
Источник:
Євген МагдаМи живемо у турбулентному світі, який постійно підкидатиме виклики. Референдум у Каталонії – далеко не останній з них. Україні потрібно вчитися бути сильною та захищати власні інтереси. Європейському Союзу доведеться змінюватися.
Прагнення каталонців до самовизначення з'явилося далеко не вчора і боротьба за його реалізацію триватиме надалі. Відносини між Барселоною та Мадридом ближчими днями нагадуватимуть атмосферу на футбольному полі, коли там сходяться "синьо-гранатові" та "вершкові" з "Реалу".
Порівняння каталонського референдуму з самопроголошеними республіками на сході України виглядають притягнутими за вуха, попри те, що у лавах протестувальників-каталонців можна побачити навіть радянську символіку.
Референдум у Каталонії, звісно, матиме загальноєвропейський резонанс. Якщо коротко – Росія намагатиметься практично кожну процедуру волевиявлення у західному світі використовувати у власних інтересах, перетворювати демократію на маніпуляцію. Президентські вибори у США Кремлю показали Yes, we can. Парламентські вибори у Нідерландах, президентські у Франції, парламентська кампанія у Німеччині так чи інакше відчували на собі російський вплив, який не зумів стати ключовим чинником.
Можна прогнозувати, що парламентські вибори у Австрії та Чехії, які пройдуть у жовтні, також відчуватимуть на собі вплив Кремля, адже російський вплив у обох центральноєвропейських країнах є помітним, а інтерес у розхитуванні європейської єдності стабільним. Отже, нашим європейським партнерам доведеться змінювати власну політику, аби зберегти цілісність Європейського Союзу.
Читайте також: Референдум в Каталонії: як реагувати Україні