Реверанси ПАРЄ в бік Росії: що робити Україні в даній ситуації?
Источник:
Євген МагдаРозвиток ситуації у ПАРЄ підказує, що у січні 2018 року там буде здійснено спробу забезпечити повернення російської делегації. Ставки є достатньо високими, і Україні варто мобілізуватися задля захисту власних інтересів.
Спробую пояснити логіку Кремля, який неодноразово зневажливо відгукувався про ПАРЄ після відмови підтвердити там повноваження російської делегації. Повернення російських делегатів до ПАРЄ буде "упаковано" для споживача інформації як початок кінця санкцій проти Росії, адже у Раді Європи Росія має найбільше можливостей для впливу, порівняно, скажімо, з Європейським Парламентом. Таке повернення напередодні президентських виборів, на яких мають переобрати Путіна, має стати демонстрацією його "величі" в очах російських виборців.
Не секрет, що у європейських країнах не бракує представників істеблішменту, які хочуть повернутися до business as usual з Росією, вони присутні у різних країнах та є доволі впливовими. Втім, гучно говорити про цю перспективу наважуються хіба що маргінали та політики, які роблять ставку на епатаж як засіб агітації. Решта обумовлює можливу нормалізацію відносин з Росією низкою різноманітних політичних реверансів.
Що в цій ситуації робити Україні?
Найгірше, що може бути – помирати раніше смерті, пояснюючи це різницею ресурсного потенціалу Росії та нашої держави. Потрібно витратити три наступних місяці на реальні зміни в Україні, напрацювання національних інтересів, роботу з європейськими лідерами громадської думки, авторитетними політиками, впливовими медіа, щоб довести, наскільки руйнівним для Європи та її цінностей може бути повернення російської делегації до ПАРЄ.
Читайте також: Фінт Кремля у ПАРЄ: як це розцінювати