"Саллі": врятувати 155 душ на борту літака і свою репутацію
"Легко бути вчасним, якщо не поспішаєш". Фільм знаменитого Клінта Іствуда розповідає про те, як пілоту пасажирського літака довелось оперативно прийняти рішення про посадку на воду і потім відстоювати його правильність у суді, незважаючи на 155 врятованих життів. Життів усіх, хто був на борту.
15 січня 2009 року капітану Чеслі "Саллі" Салленбергеру вдалось здійснити аварійну посадку літака Airbus на Гудзон. Іствуд розповідає історію, яка базується на реальних подіях та біографічній книзі Саллі, в якій він описав процес подальшого розслідування подій.
Йдучи в кіно, більшість глядачів знає про те, що все закінчилось добре і пілот довів свою правоту, адже подія була на слуху у всього світу і Саллі швидко став улюбленцем народу. Але, тим не менше, Іствуд намагається втримати інтригу, зображаючи, як у правоті пілота вагалась не лише слідча комісія, але й він сам.
З десятками років професійного стажу, Салленбергер знав літак як свої п'ять пальців і в критичній ситуації діяв так, як вважав правильним. Його дії частково суперечили стандартним інструкціям, а згодом і проведені комп'ютерні симуляції показали, що можна було не сідати на воду, а успішно дотягнути до аеропорта, ба навіть будь-якого із двох найближчих.
Незважаючи на впевненість у своїх діях та успішну посадку, як і будь-яка інша людина, Саллі моментами вагався у правильності свого рішення. Тим більше, наявні дані говорили, що в одному із двигунів ще була тяга, а отже можна було уникнути такого ризикованого вчинку. Іствуд показує не везунчика, який діяв навмання, а професіонала, який досконало виконав свою роботу. Недарма стрічка отримала назву "Саллі". Адже переживання пілота – у самому центрі розповіді. Пройшовши пекло під час посадки літака, Саллі довелось пройти його ще раз під час розслідування. Пілотам літака не дали оговтатись від моральної травми, журналісти постійно оточували Саллі і його сім'ю, а на кону була бездоганна репутація та пенсія, на яку чоловік розраховував.
Том Хенкс очікувано чудово впорався із роллю. Без сумніву, поява його імені на постерах стрічки виступає аргументом для глядачів за те, аби купити квиток в кінотеатр. Складається враження, що Саллі не пережив би, якби втратив хоча б одного пасажира, настільки зібрано і бережно він оглядає салон літака, який вже майже пішов під воду.
Цей фільм потенційно міг би стати дуже слізною драмою, але Іствуд не зациклюється на емоціях пасажирів під час посадки, на страху та паніці, а просто щиро розповідає правдиву історію. Матір перед зіткненням віддає своє немовля незнайомцю, аби той міцніше тримав дитину… Диспетчер, який говорить із Саллі та безуспішно скеровує в аеропорт, не витримує і плаче. Але всі ці кадри не викликають сліз, а лише викликають повагу до пілота, який у той момент за кадром. Бо він, зрештою, бездоганно зробив свою роботу, сповна відчуваючи відповідальність за півтори сотні переляканих людей.
Посадку Airbus називають "чудом на Гудзоні". У той день героєм був не лише Саллі: поліція, берегова охорона, рятувальники та звичайні люди зробили все, аби оперативно дістати з води пасажирів літака та доправити на берег. Загалом, евакуація зайняла всього 24 хвилини.