Січнева Рада: Тінь Арбузова, смски, Газпром та жіночий бунт
Перші два дні роботи парламенту у 2013 році засвідчили, що так звана більшість далеко не більшість, а так звана опозиція не завжди опозиція.
Камо грядеши, опозиціє
Перед тим, як перейдемо до розгляду подій у Раді, давайте розставимо деякі крапки над і.
Який курс взяла "Батьківщина" та сили, які її підтримують, на 2013 рік?
Якщо "Свобода" доволі самостійний суб’єкт Верховної Ради, без особливих внутрішніх протиріч та чітким курсом, а УДАР має лідера, який "за всіх думає", то для "Батьківщини", яка за відсутності у парламенті Юлії Тимошенко вже придбала не зовсім дружніх отаманів в особі Томенка, Кожем’якіна, Турчинова та формального лідера Арсенія Яценюка, в такій ситуації існує єдиний шлях. Це боротьба за звільнення Юлії Тимошенко та підготовка до президентських виборів.
Фото: Українська Правда
Тут потрібно враховувати те, що жоден із керівників "Батьківщини" не має необхідного політичного рейтингу та й і незламного авторитету серед колег.
Більше того, "Батьківщина" чітко окреслила свою позицію у цій Раді – зась до міністерських портфелів та будь-якої співпраці із Партією регіонів та комуністами.
Тому не дивно, що саме із законопроектів про декриміналізацію статей, за якими проходить екс-прем’єрка, розпочали свою роботу опозиціонери. На другий план відійшло затвердження нового глави НБУ та інші робочі питання.
Проте, як і попереднього разу, більшість категорично виступила проти таких ініціатив опозиціонерів. Тимошенко у Раді, а тим більше на президентських виборах, у команді Януковича бачити не хоче ніхто.
Жіночий бунт
Мабуть, вперше за останні роки так радикально проявила себе жіноча аудиторія Ради. Ледь не дійшло до бійки.
Фото з Facebook нардепа Арсена Авакова
Жінки-опозиціонерки заблокували трибуну і пообіцяли "жіночий бунт", якщо не покращать умови утримання Юлії Тимошенко та не дозволять Юрію Луценку оперуватись у "належній лікарні".
Тінь Арбузова
Фото: Лівий Берег (Макс Левин)
Екс-глава НБУ Сергій Арбузов не прийшов у Раду і не завважав належним прозвітуватись про свою роботу.
Зрозуміло, що про скорочення держрезервів та життя на краю прірви у 2013 році ніхто б не хотів розповідати. Всі розуміють, куди ми йдемо і якою ціною.
Тому не дивно, що новий глава нацбанку - людина із зв’язками у "Газпромі" (батько Соркіна працює у газовому монополісті на досить високій посаді).
Ні для кого не секрет, що за час роботи в НБУ Арбузов створив міцний кулак із своїх представників і заступників, тому полишати посаду йому було на кого.
А майбутня робота Арбузова в уряді стає все очевиднішою – просування Митного союзу, допомога бізнесу родини Януковичів за допомогою тендерів та законів і спрямування грошових потоків у потрібне для більшості русло.
Регіональна більшість
Депутатів можна зрозуміти. Не всі витримують стін парламенту, у більшості є бізнес, який вони вважають важливішим, аніж будь-які засідання. Вислухати промови спікера Володира Рибака зможе не кожен телеглядач, що ж казати вже про нардепів.
Ще й опозиція тепер не дає регіоналам голосувати чужими картками. Саме тому й виник конфуз із голосуванням за Ігоря Прасолова. Депутата, який перейшов на міністерську роботу, повинні були позбавити депутатського мандата.
У пропрезидентської більшості банально не вистачило голосів. Депутатів не було в Раді, а їхні картки самі чомусь не голосували.
Така проста ситуація показала інертність великої частини ПР та конфлікти у самій партії. В той час як Олена Бондаренко розповідала, що у регіоналів є традиція "закликати у парламент смскою", її колега Володимир Олійник абсолютно це заперечив, заявивши, що ніяких смс-ок у стилі "Прийди на роботу. Треба проголосувати" не існує.
Що ж, регіоналам вартувало узгодити свою риторику, аби не викликати насмішок збоку депутатів.
І останнє. Схоже, що для нашого Президента та його команди нардепів не існує поняття совісті. В той час як більшість країн відкликають свої війська із бойових точок, Україна відправляє туди своїх людей.
Депутати підтримали пропозицію Віктора Януковича про направлення до 130 українських миротворців і трьох вертольотів Мі-24 з Ліберії в Кот-д'Івуар.
Будемо вірити, що всі повернуться живими і здоровими.