Справи депутатські: скільки нардепів були притягнуті до відповідальності
Літнє загострення із обвинуваченнями, арештами, поданнями на зняття недоторканності до парламенту аж з 6 з народних обранців від самої ГПУ наштовхнуло нас на ідею "згадати все". Точніше – хто кого в чому звинувачував. І хто за що по суті відповів?
З реально відсидівших термін за ґратами згадаю хіба екс-бютівця Віктора Лозинського. Його засудили за убивство селянина у полі під Голованівськом. Процес був довгим і складним, тривалий час депутату не могли пред’явити звинувачень, випускали з-під варти, потім знову запроторювали за ґрати. Рік тому він вийшов на волю за так званим "законом Савченко".
Потім був майдан, перезавантаження Ради. Дехто з "колишніх" таки потрапив під каток – як от Олександр Єфремов, наприклад. Але радше з нього зробили цапа відбувайла за гріхи всієї біло-голубої команди. Адже решта почувається більш, ніж привільно. Пам'ятаєте мега гучну справу так званих "вишок Бойка"?
Так, мова саме про ті наддорогі дві бурові платформи, які "Чорноморнафтогаз" закупив на бюджетні гроші у сумнівного посередника в рази дорожче, аніж міг би це зробити напряму у виробника. Масштабну оборудку провернули ще в 11 му році, коли Сергій Бойко – нинішній лідер "оппоблоку", – на момент укладання угоди був міністром енергетики в уряді "легітимного". Він курував "Нафтогаз та його дочірні підприємства. У ЗМІ неодноразово наголошували, що він міг бути не просто в темі, а й у долі.
Читайте также: Приватні береги: хто став власником елітних ділянок узбережжя
Справа була дуже гучною, але розслідування мов естафетну паличку передають від одного генпрокурора до іншого. Три роки поспіль. А з фігурантів – мов з гуся вода. Відбувся умовним терміном та сотнею мільйонів відкупних замголови "Нафтогазу" Олександр Кацуба. Сам Юрій Бойко, незважаючи навіть на іменну приналежність до справи, має депутатський мандат, до списку ГПУ на зняття недоторканності – не значиться, а в самій справі імені – лише свідок.
Та недитячі пристрасті вся країна спостерігала у парламенті, коли Шокін крутив там кінокомпромат про радикала Мосійчука. Справа закінчилась не на користь тодішнього генпрокурора, який в гонитві за шоу та піаром забув про юридичні тонкощі подання на позбавлення недоторканності нардепа. І нині Мосійчук почувається в Раді мов тріумфатор. Депутатський імунітет відновив. А сама справа загубилась десь у ГПУ і до суду навряд чи потрапить.
Підтвердження тому ми отримали днями від самої ГПУ – там чітко зазначили – після провалу шокінської вистави притягнення нардепа до відповідальності неможливе, ну а деталі кримінальної справи – таємниця слідства
Екс-комбат Мельничук, на якого теж завели справу за керування організованим злочинним угрупуванням. Єдиний прогрес – прокурори спромоглися зняття недоторканності. Далі – та сама жуйка. Ще одна з прокурорських передноворічних акцій в дусі "посади депутата".
Луценко закидав опоблоківцю Новинському кримінальну справу про викрадення священника. І що? Довели бодай дещицю із звинувачень? Ми перевірили - слідство не посунулося ані на крок. Минуло півроку.
Читайте также: Соратники Януковича продовжують вести антиукраїнську політику
Кому вірити? Популізм наших генпрокурорів збурює суспільство, і прогнозовано не дає результатів. Це як рибалка на "дискавері" – зловили, попіарились та відпустили.
Чи, може ми всі стаємо свідками великої вистави із прихованим контекстом? Адже сценарій завжди один і той самий: гучне обвинувачення, затягування слідства (а у цей момент можливо й відбуваються найважливіші події, які на публіку не грають). І у підсумку мильна бульбашка замість реального тюремного терміну?
Зараз якраз маємо усі шанси підтвердити чи спростувати цю теорію. На часі – Розенблат, Дейдей, Лозовий, Довгий, Бобов та навіть Добкін!