Технологічні підсумки 2012 року
2012 рік дехто може жартома назвати роком недоновинок. Збільшений iPhone, зменшений iPad, допрацьований Windows 7, який гордо несе назву 8-мої версії, злощасні карти навігації від Apple… Все це та багато іншого у нашому огляді технологічних подій року.
Щодо відчзиняних новинок, то компанія "Київстар" презентувала під власним брендом чергову серію смартфонів на Android OS - Bloom, Shine та Spark, з цінами 649 грн. ,1199грн. та 1699 грн. відповідно.
Vkontake цього року приніс нам такі новинки, як смайли у чаті, відеодзвінки та багато інших дрібних цікавинок. Також у 2012 році соціальна мережа повністю переїхала на новий домен vk.com, і, відповідно, змінила логотип. А Павло Дуров пожертвував інтернет-енциклопедії Wikipedia мільйон доларів.
Компанія Google об’єднала пошуковий сервіс, поштову службу Gmail, соціальну мережу Google+, відеохостинг YouTube та інші власні продукти для спрощення роботи з ними. Google повідомляє про персоналізацію пошуку, яка працює не лише на попередніх запитах, але і на поштовому листуванні, переглянутих відео та іншій інформації, яку користувач використовував у сервісах компанії.
На початку 2012 року у продаж надійшов Kinect від Microsoft для комп’ютерів на базі ОС Windows. Пристрій орієнтований в першу чергу на розробників ПЗ.
У мережі Інтернет з'явився дистрибутив операційної системи Anonymous–OS, побудована на OS Ubuntu.
2012 рік також став роком появи на світ Photoshop CS6, а також компанія Adobe нещодавно придбала ресурс Behance, що особливо популярний серед рекрутерів, редакторів, керівників творчих компаній, оскільки значно полегшує їм пошук талантів.
Windows 8
Навіть керівники Microsoft ще на етапі розробки називали її найбільш ризиковим своїм продуктом. Адже Windows 8 - перша у світі спільна платформа для комп’ютерів, планшетів та смартфонів.
Для того, щоб випробувати нову операційну систему від Microsoft, вам не потрібен особливо потужний девайс. Системні вимоги Windows 8 практично не відрізняються від вимог сьомої версії:
• Процесор - 1GHz або швидше, 32-bit (x86) або 64-bit (x64);
• Оперативна пам'ять - 1GB (32-bit) або 2GB (64-bit);
• 16GB місця на жорсткому диску (32-bit) або 20GB (64-bit);
• Графічний пристрій DirectX 9 з WDDM 1.0 або вище.
Список нових можливостей Windows 8 включає:
• Інтерфейс Metro. Новий інтерфейс Windows 8.
• Зменшений час завантаження. Windows 8 буде завантажуватися набагато швидше, ніж Windows 7. Досягнуто це за рахунок часткового режиму глибокого сну і масі поліпшень процесу завантаження. На моєму старому лептопі від Dell, Windows 8 завантажується менш ніж за 10 секунд.
• Зменшене використання пам'яті. Зі слів Microsoft, Windows 8 не тільки використовує менше пам'яті, ніж Windows 7, а також використовує менше працюючих процесів.
• Новий провідник Windows. Тепер провідник має інтерфейс Ribbon з можливістю монтування файлів ISO.
• "Оновлення" Windows із збереженням. Така можливість дозволяє всього лише в два кліка перевстановити Windows, залишивши файли недоторканими.
• Підтримка процесорів ARM. Windows 8 підтримує процесори ARM, що веде до появи абсолютно нового класу малопотужних, енергоефективних планшетів.
• Hyper-V тепер для Windows. Тепер вам буде простіше створювати віртуальні машини, не встановлюючи при цьому сторонніх програм.
• Панель завдань та шпалери робочого столу тепер можуть розгортатися на кілька моніторів.
• Універсальна перевірка орфографії.
• Інтеграція Windows Live. Для Sync, Mail, Skydrive дозволяє синхронізувати параметри, включаючи файли, пошту і фотографії, між декількома комп'ютерами. Синхронізація доступна в Preview, але Skydrive і Mail немає.
• Windows Store. Магазин, що дозволить вам купувати програми Windows в одному місці.
• Новий диспетчер задач. Диспетчер задач в Windows 8 повністю змінений. Тепер він пропонує значно поліпшені інструменти, включаючи спосіб відключення автоматичного завантаження додатків, відстеження використання додатками ресурсів і навіть спрощений перезапуск Windows Explorer.
Не зважаючи на новий функціонал, багато критиків називають нову операційну систему Microsoft лише Windows 7+.
До слова, Microsoft у цьому році пожартував над своїм творінням. Internet Explorer, в народі знаний як "браузер для скачування браузерів", здобув нову оригінальну рекламу.
Краще ознайомитись із ситуацією Apple на ринку ви можете ТУТ.
До вашої уваги одна із пародій на рекламу iPhone 5, котра назбирала на відеохостингу youtube більше 8,690,000 переглядів.
Apple iPhone 5 в фотографіях.
Samsung Galaxy S III
Згадуючи новинки від Apple слід згадати і про конкурента на ринку - Samsung.
Процесор Samsung Exynos 4412 (чотирьохядерний ARM Сortex A9, частота 1,4 ГГц) з відеоядром ARM Mali-400 MP4;
Операційна система Android 4.0.4 (Ice Cream Sandwich);
Дисплей SuperAMOLED HD, діагональ 4,8 ", 720 × 1280 пікселів, PenTile, ємнісний, з multitouch;
Оперативна пам'ять 1 ГБ, основна флеш-пам'ять 2 ГБ (доступно 512 МБ), додаткова флеш-пам'ять 16 ГБ (доступно 11,3 ГБ);
Зв'язок GSM EDGE / GPRS (850/900/1800/1900 МГц);
Зв'язок 3G HSDPA (850/900/1900/2100 МГц);
HSDPA 21 Мбіт / с, HSUPA 5,76 Мбіт / с;
Bluetooth v4.0 + EDR;
Wi-Fi 802.11b/g/n;
NFC, Wi-Fi Direct, DLNA;
FM-радіо з RDS;
Глонасс, GPS + A-GPS;
Датчик положення в просторі, акселерометр, магнетометр, барометр, RGB-сенсор;
MHL 1.0, USB Host;
Камера CMOS з роздільною здатністю 8 мегапікселів, автофокус, LED-спалах, додаткова камера з роздільною здатністю 1,9 мегапікселя;
Літій-полімерний акумулятор, ємність 2100 мА · год;
Розміри 137 × 71 × 8,6 мм;
Маса 133 р.
До вашої уваги реклама Galaxy S ІІІ, створена у вже звичному режимі "бойових дій" з купертініською компанією.