Тиждень покупок Ріната Ахметова
Листопад 2011 року має запам'ятатися найбагатшій людині України. Рінат Ахметов через свої бізнес-структури купив надважливі підприємства.
Угоди купівлі стратегічних підприємств не тільки для України, але й для самого Ріната Леонідовича, ще не підписані. Однак, за офіціними даними Фонду держмайна це відбудеться на початку наступного року.
Об'єкти угод стосуються вугільної та енергетичної галузей, які необхідні для металургійних підприємств. Можливо, у підсумку це має дозволити Ахметову сконцентрувати у своїх руках закритий цикл виробництва і бути незалежним від політики держави або кон’юктури на внутрішньому ринку. І, я думаю, це нормальна логіка будь-якого бізнесмена.
Отже, розглянемо детальніше компанії, які придбав Рінат Ахметов протягом цього тижня.
Першими будуть два вугільних холдинга, які входять до п'ятірки найбільших в Україні, “Ровеньки-” і “Свердловантрацит”. Згідно із повідомленням прес-служби Міністерства енергетики та вугільної промисловості, приватний енергохолдинг “ДТЕК”, який входить до складу компанії “СКМ” Ахметова, підписав з Міненерго концесійну угоду. Як передає прес-служба міністерства, 23 листопада Юрій Бойко підписав накази №741 і №742.
Таким чином, “ДТЕК” отримає на 49 років у користування зазначені підприємства вуглепрому в Луганській області. За концесію “Ровенькиантрацит” доведеться сплачувати щокварталу 17 мільйонів гривень (за рік виходить 68 мільйонів гривень), а користування “Свердловантрацитом” 13 мільйонів гривень (в рік 52 мільйона гривень).
Крім цього, Рінат Ахметов мусить проінвестувати у розвиток “Ровенькиантрацит” у період 2012-2016 рр. 2 мільярда 998 мільйонів гривень, а в “Свердловантрацит” трохи менше - 2 мільярда 729 мільйонів гривень.
Варто навести і господарські результати діяльності концесійних підприємств.
Зокрема, у Ровеньках шахтарі видобули до 20 жовтня вже понад шість мільйонів тонн, а до 15 грудня керівництво поставило завдання - понад семи мільйонів.Такий результат забезпечували шість шахт і три збагачувальні фабрики.
У Свердловську гірняки п’яти шахт і трьох збагачувальних фабрик виконали план в цьому році достроково і видобули 5,65 мільйона тонн вугілля. При цьому, до 31 грудня 2010 році показник видобутку досяг позначки - 6,37 мільйона тонн.
Підсумок цієї угоди може бути таким: вугілля буде потрібне, на мою думку, для металургійних комбінатів і електростанцій, щоб виробляти для експорту і внутрішнього споживача енергію, тому купівля "Західенерго" і майбутня битва за "Донбас-" і "Київенерго" є цілком виправданою.
Відтак переходимо до угоди щодо “Західенерго”.
ФДМУ намагався отримати додаткові гроші від представників “ДТЕКу”. Однак, як відомо, претендентів не виявилось, а відтак майбутній власник додав сто тисяч гривень до мінімальної суми в один мільярд 993 мільйона гривень. Таким чином, “ДТЕК” отримав контролюючу частку "Західенерго" 70,163% акцій за один мільярд 993 мільйона сто тисяч гривень.
Сама ж енергогенеруюча компанія - третя за величиною в Україні з встановленою потужністю 4 тисячі 707,5 МВт, що становить близько 14,2% від загальної потужності електроенергетики України. До складу "Західенерго" входять Бурштинська ТЕС, Ладижинська ТЕС і Добротвірська ТЕС, а також сервісні підприємства "Галременерго", "Львівенерго-спецремонт", "Львівенергоавтотранс", "Західенергопостач".
Цілком можна назвати цей тиждень вдалим для Ріната Ахметова. Можливо, витрачені мільярди гривень трансформуються колись у мільярди доларів і безцінний виборчий електорат.
А попереду у Ріната Леонідовича ще кілька аукціонів. Зокрема, буде битва за “Київенерго”, адже у донецького бізнесмена з'явились конкуренти – ПАТ “Полтаваобленерго” в особі Ігоря Коломойського і Костянтина Григориша. Щоправда, цей бізнес-дует може не відбутися через відсутність у поданих документах інформації про кінцевих власників “Полтаваобленерго”, як цього вимагають у Фонді держмайна.
Далі буде…