Учитесь противостоять коронавирусу

12 марта 2020, 13:20

Выполнение базовых правил гигиены это не роскошь, а банальное уважение времени и здоровья других людей.

Кігалі, Руанда – перед тим, як сісти в автобус, пасажири зобов'язані вимити руки. І миють. Хоча в країні досі не зареєстровано жодного випадку коронавірусу. Тим часом в Україні за останній тиждень я їхав в таксі, водій якого витирав шмарклі рукавом, отримував посилку від вщент хворого кур'єра, стояв у черзі поруч зі шмигаючими носом покупцями. В соціальних мережах побачив дописи людей, які повертаються з епіцентрів епідемії коронавірусу і сміються над хворобою, навіть не задумуючись над можливістю добровільного карантину.

Важливо! По всій Україні ввели карантин через коронавірус: що зміниться

Давайте пам'ятати, що виконання базових правил гігієни це не розкіш, а банальна повага часу і здоров'я інших людей. Особливо літніх людей. Бо якщо вірогідність померти від нового коронавірусу для людей до 40 років складає лише 0.2%, то для бабусь і дідусів за 80 вона підстрибує до 15%. Схожа картина і для людей із серйозними хронічними захворюваннями. Та й здорові молоді людей теж не хочуть пролежати кілька днів вдома з високою температурою. Чи потрапити в лікарню на кілька тижнів. І мова не лише про новий коронавірус, а й про звичайний грип.

Захворів – сиди вдома. Захворів твій підлеглий – дозволь йому працювати дистанційно. Чхай в платок чи згин ліктя. Мусиш вийти в публічне місце хворим – одягни маску, щоб захистити оточуючих. Пам'ятаю, як в Стенфорді, ще до всяких коронавірусів, студенти з Японії, Кореї та Китаю хворі на звичайний нежить, постійно ходили в масках. Бо це не про паніку, параною і захист себе. А про банальну ввічливість і захист тих, в кого здоров'я не таке міцне, як в нас. Давайте станемо на крок ближчими до Руанди.