"Великий Гетсбі": великі очікування і майже великі враження
Нарешті "Великого Гетсбі" показали на великих екранах України. Нетипове кіно, хороше кіно, недаремне кіно. Може, навіть найвартісніше з усього, що зараз іде в кінотеатрах. Хоча треба сказати правду: реклама "Гетсбі" виявилася пафоснішою за самого "Гетсбі".
Чим кіно сподобається
Це однозначно стрічка з розряду "Гарне кіно". Атмосфера богемних 20-х, вишукані чоловіки і жінки, виразні погляди, відданість до кінця життя і пристрасть до перемоги. Все це - з переконанням, що колись почуття були справді глибокими, та й взагалі люди були справжнішими.
Герой Тобі Магваєра - це уособлення якоїсь неймовірної відданості друга. Протягом всього фільму він є невидимою тінню Гетсбі, не те щоб його фанатом, але просто людиною, яка любить іншу людину. Без якихось натяків на гомосексуалізм чи заздрість. І тим більше без якоїсь особистої вигоди.
Герой Леонардо Дікапріо - о, тут є над чим поміркувати. Великий і розумний володар світу, що врешті-решт виявляється аферистом. Але він так вміє мріяти і так прагне завоювати світ (ну добре, просто Америку), а потім все це покласти до ніг своєї коханої, заради якої, власне, і почав всі свої справи, - ну як тут не захопитися?
Героїня Кері Маліган - розривається між коханням до двох чоловіків, намагається вибирати то серцем, то розумом. Врешті-решт виявляється просто слабкою людиною, що нехтує чоловіком, який заради неї пожертвував собою. А з іншого боку - виявляється жінкою, що здатна зберегти власну сім'ю, нехай і ціною зради себе. Вона дуже неоднозначний персонаж.
Її чоловік, якого грає Джоел Едгертон, - це взагалі класичний зразок чоловіка, що нічого, крім перемоги, не допускає. Багач, спортсмен, екстремал, зраджує своїй дружині наліво і направо - але дуже уміло повертає її назад, як тільки бачить найменшу загрозу зради. Бачить, що інший чоловік за нього успішніший - робить все, щоб його принизити. І хоча розумієш, що герой негативний, - та яка різниця? Все одно типаж цікавий.
А крім них у фільмі ще так багато надій, які не виправдовуються, закоханостей, які ні в що не переростають, яскравих вечірок, без яких життя сіре, і дорогих машин та стильних костюмів, без яких жити можна, але якось нецікаво.
Чим кіно не сподобається
Та хіба що одним - реклама і нагнітання очікування на фільм виявилися більшими за сам фільм.
Режисер фільму Баз Лурман (до речі, це він зняв "Мулен Руж") зробив усе, щоб на "Великого Гетсбі" чекали як на одкровення. Це мало бути величне кіно, що повертає у світ великих вчинків, великої любові і великої зради. Вийшло ж - просто гарне кіно. Яке програє очікуванням, сформованим рекламою.
Хоча якщо ви не стежили за анонсами і не читали обіцянок продюсерів фільму, то, я переконана, насолоду від "Великого Гетсбі" дістанете немалу.
І ще одне зауваження: кіно-Гетсбі - то набагато більше історія кохання, ніж історія якоїсь авантюри чи історія розваг. З трейлерів видається, що все навпаки.
Чим воно залишиться у пам'яті
Напевне, я нікому не пораджу дивитися цей фільм, наприклад, через 20 років. Його тяжко назвати фільмом на всі часи.
Це просто хороше кіно, яке залишає враження, що показують щось з претензією на величність.
Так що його треба дивитися сьогодні, завтра, в найближчий місяць - просто щоб відчути атмосферу величного. "Великий Гетсбі" не розчаровує.
Колонка является личным мнением автора, редакция 24 Канала может не разделять ее.