Війна на Донбасі: як не заблукати на фронті
Источник:
Повернись живимЦе відбувалося тоді, коли Україна стежила за подіями в Іловайську. З іншого боку сектора Д розгорталася ще одна драма...
21 серпня група коректувальників з 26-ї бригади на чолі з начальником розвідки дивізіону отримала завдання від командування сектора Д закріпитися на Саур Могилі і в подальшому виконувати бойові задачі. В супровід коректувальникам були надані нібито специ, які згодом виявилися звичайними мобілізованими 42-го батальйону без жодного бойового досвіду.
23 серпня під обстрілами і не без пригод група дісталася до Саур Могили, повз яку на той момент уже проходили російські бтгр. З᾿ясувалося, що оперативна обстановка суттєво відрізняється від тієї, про яку повідомлялося в штабі сектору. Розбита 51-а бригада вже відійшла з позицій. Протягом останніх двох тижнів Саур Могилу утримували бійці 25-ї бригади і залишки спеців. "Це була абсолютно нормальна ситуація для сектора Д. Ніхто не розумів, хто справа, хто зліва, хто і які задачі виконує", - згадує Олег, начальник розвідки і керівник тієї сумнозвісної групи коректувальників.
Перебування коректувальників на Саур Могилі на той момент уже не мало ніякого змісту. Наша артилерія відступила, а залишки військ, що утримували висоту опинилися в глибокому тилу у противника. Тільки їх про це забули повідомити. Про них взагалі забули.
Олег приймає рішення виводити свою групу. Пересуваються вночі, прориваються через оточені населені пункти з боєм. Швидко йти не вдається, бо супровід з 42-го батальйону – це бійці від 45-ти і старше. За 10 діб вони пройшли 70 км. Практично без їжі: поля в кінці серпня вже порожні, а села і міста оточені противником.
Запити надати провідника результату не дали. А до лінії фронту залишалося ще 100 км.
За ці дні Олег витратив на зв᾿язок понад 5 тисяч гривень, оскільки оператор переключив на роумінг (допомагали рідні і волонтери). Щоб зловити хоча б якийсь зв᾿язок, доводилось вилазити на дерево, ризикуючи бути виявленим чи знятим снайпером. "Коли глушать вишки, не допомагає навіть cdma, потрібен тільки супутник", - говорить Олег.
Історія закінчилася відносно щасливо. Через п᾿ятнадцять днів вся група правдами-неправдами вийшла на українську територію.
Про цю історію я дізналася випадково. Ми встановлювали ГІС Арту в 26-й бригаді, і нас запросили на день народження. До Олега. Скромний, з майже дитячим відкритим обличчям (яке зі зрозумілих причин ми не можемо вам показати). Хто ж насправді іменинник, ми зрозуміли тільки після тосту комбрига.
Герой. Він просить тільки про одне: не забути тих бійців, які були з ним. "Я військовий, і це мій обов᾿язок, а вони мобілізовані…" На прохання Олега ми розповімо цю історію ще раз, в подробицях і з іменами, щоб ви знали своїх героїв.
А я тим часом підхожу до комбрига і з᾿ясовую, що проблему безпечного зв᾿язку для коректувальників в бригаді досі так і не вирішено. Потрібно хоча б 10 супутникових телефонів на всю 26 бригаду.
І ми виконаємо цю заявку.
10 телефонів Iridium 9575 extreme – 13 000$
10 стартових пакетів супутникового зв᾿язку на рік – 5000$
18 000 $. Або ціна може бути значно вища.
Ми не можемо собі дозволити платити життями за відсутність безпечного зв᾿язку.
Ольга Решетилова
https://www.facebook.com/deynega (добавляйтесь)
https://twitter.com/deynegavitaliy
Проект "Повернись живим"
https://www.facebook.com/backandalive (подписывайтесь)
https://twitter.com/backandalive
Реквізити
Приват:
5457 0822 3299 9685 Дейнега Віталій
5211 5374 4662 3360 Стократюк Вікторія
PayPal: звертайтесь в особисті повідомлення групи
Western Union / moneygram / etc (на приціли і прилади нічного бачення):
Irina Turchak + 38 (068) 500 88 00
Картка Приватбанк в євро
4149 4978 3611 9455 Мікульський Дмитро Вікторович
Картка Приватбанк в доларі
4149 4978 3611 9059 Мікульський Дмитро Вікторович
Читайте також: Хто і як "кришує" контрабанду в зоні АТО