Як в "ЛНР" українських шпигунів ловлять
Так зване "Міністерство державної безпеки" самопроголошеної "ЛНР" оприлюднило інформацію про те, що на території "республіки", в рамках контррозвідувальних заходів за січень 2017 року задокументована і припинена "шпигунська" діяльність 13 агентів спецслужб України.
"В результаті проведених оперативних заходів встановлено причетність зазначених осіб до збору і передачі інформації, що становить державну таємницю у військовій, соціально-політичній та економічній сферах в інтересах українських спецслужб", – йдеться у офіційному повідомленні прес-служби "міністерства".
Утім, ще 25 листопада 2016 року аналітичний відділ ГІ "Права Справа" оприлюднив інформацію, що російськими кураторами віддано наказ керівникам так званих "міністерств держбезпеки ЛДНР" збільшити кількість заручників з числа проукраїнські налаштованих місцевих мешканців. Як привід для проведення масових арештів співробітниками "МДБ ЛДНР", використовуються відверто провокаційні акти підривів пам'ятних знаків, встановлених окупаційною адміністрацією на території тимчасово окупованих районів Луганської і Донецької областей. "Права Справа" повідомляла, що збільшення числа заручників буде використано бойовиками як важіль тиску на українську сторону у роботі гуманітарної підгрупи Тристоронньої контактної групи.
13 грудня 2016 року аналітичний відділ ГІ "Права Справа" отримує і оприлюднює інформацію, що напередодні у тимчасово окупованому Луганську відбулася нарада за участі ватажка бойовиків "ЛНР" Ігоря Плотницького, на якій порушувалося питання звільнення українських військовополонених за підсумками мінської зустрічі з Надією Савченко. За інформацією місцевих джерел аналітичного відділу ГІ "Права Справа", на нараді називається кількість затриманих у грудні співробітниками "МДБ ЛНР" – від 13-ти до 15-ти місцевих мешканців.
Як повідомлялося раніше, наприкінці вересня, за інформацією першого віце-спікера Верховної Ради України Ірини Геращенко, в ОРДЛО підтвердили інформацію лише про 42 українських заручників.
Ми висловили пропозицію негайно передати 228 тих громадян (у випадках, де це дозволяє законодавство і правове поле), яких вони запитували в своїх запитах, заради негайного звільнення цих 42 українців-героїв, цивільних і військових, – заявила Геращенко.
В грудні 2016 року, після мінської зустрічі Савченко, віце-спікер Геращенко заявила, що українській стороні вдалося встановити місцезнаходження 58 осіб, утримуваних на території, підконтрольній бойовикам. За її словами, списки вже направлені ОБСЄ.
Оприлюднене повідомлення прес-служби "МДБ ЛНР" про 13 затриманих "агентів українських спецслужб" підтверджує інформацію ГІ "Права Справа" про кількість затриманих співробітниками "МДБ ЛНР" місцевих мешканців і масовий характер арештів.
Сукупність цієї інформації дає можливість припускати, що спецслужби самопроголошених "республік" здійснювали арешти під конкретний інформаційний привід, а саме: участь у переговорному процесі щодо звільнення полонених Надії Савченко.
Читайте також: Вбивство "Гіві" як спроба шантажувати Україну