Якби в Україні були такі олігархи!
Колись мальовнича Греція була майже така сама бідна, як нині, і воювала з конаючою, але все ж могутньою Османською державою. Для війни за контроль над Егейськими островами потрібен був флот, який не побудувати з нуля. У 1907 році грецький уряд вирішив купити в Італії недобудований броненосний крейсер "Генуя" за 300 тисяч фунтів стерлінгів.
Грошей в бюджеті не було, але до справи долучилася родина грецького олігарха Георгіоса Аверофа (македонський румун), який раніше організовував будівництво стадіону для перших літніх Олімпійських ігор за власні кошти.
Добудований крейсер назвали "Георгіос Авероф" на честь мецената та ввели в склад флоту у 1911 році. А в 1912 він уже повним ходом рубався з турецькими броненосцями, що проривалися в Егейське море через Дарданелли. У тій війні Греція відвоювала острів Кріт, Македонію, Фракію та Епір, а ще ж низку Егейських островів.
Капітан крейсера став адміралом та президентом Греції, а сам "Георгіос Авероф" і нині захищає Афіни, перетворений в плаваючий музей.
Якби ж і в Україні були такі олігархи, здатні не тільки провести Євро-2012, але й побудувати іменний авіаносець чи бодай фрегат – була би інакша історія, а так залишається тільки позаздрити грекам.
Автор: Юрій Михальчишин
Читайте також: У вас действительно плохая память, или как изменилась ситуация в Украине за три года