Життя після фронту: новітні технології допоможуть бійцю відростити нове плече

27 сентября 2016, 15:15

Источник:

Народний проект

Волонтери "People’s Project" зібрали частину суми та оплатили перший етап лікування Романа, чергового учасника проекту 'Біотех-реабілітація поранених".

Роман — один із найтяжчих пацієнтів проекту, що зумовлено дуже складним характером рани та ходом подальшого лікування. Поранення він отримав у вересні 2015 року, у ході запеклих боїв під Мар’їнкою — близьким вибухом міни Романові пошматувало праву частину тіла, уламки вирвали значний фрагмент кістки та м’язів.

Певний час після поранення Роман перебував у комі. Насьогодні він вже переніс близько десяти стабілізуючих операцій у військових шпиталях. Основну проблему досі не вирішено: на даний момент у Романа відсутня більша частина плечової кістки включно з голівкою суглоба. Звісно ж, рука без кістки й суглоба нормально не функціонує, тому питання, що робити далі, стоїть дуже гостро. Сучасна медицина пропонує сумні варіанти: або ампутація, або ж артродез — жорстко прифіксувати рештки плечової кістки до лопатки, без можливості хоч колись і якось рухати рукою. Єдиною надією для Романа віднині є хіба клітинні технології: фахівці клініки ilaya відростять необхідні кісткові фрагменти і складуть плечовий суглоб практично наново. Про все це Роман особисто розповів волонтерам People's Project:

Кілька днів тому медики вже взялися до підготовчих робіт — здійснили забір стовбурових клітин з червоного кісткового мозку, крім того, вилучили у Романа і фрагмент кістки, яку використають для виготовлення тривимірного матриксу. Поки матеріали готуватимуть до використання, самому Романові проведуть кілька медичних процедур і підготують до основних операцій. Спеціалісти з обережністю говорять про певні шанси на успіх: подібні травми вони лікують не вперше. Хід лікування інших учасників проекту, Олександра, Святослава, та Владислава, які мають подібні травми, дозволяє сподіватися на успіх і у випадку Романа.

Хлопець віддав службі вже рік життя, пройшов найгарячіші ділянки фронту у складі 28 ОГМБр. Двоє його братів теж служать у лавах Збройних сил України. Поруч із ним, у шпиталях, постійно перебуває молода дружина Людмила: якби не тяжка травма, все життя хлопця іще попереду. На збір решти коштів у нас є близько двох місяців, саме стільки триватимуть підготовчі роботи. Ми вчергове гостро потребуємо вашої допомоги — лише ваші пожертви допоможуть врятувати Романа від тяжкого каліцтва і дадуть йому шанс на повноцінне життя. Не кидати ж лікування на півдорозі до успіху?

Допомогти дуже просто: натиснути тут.

Читайте також: Життя після фронту: клітинні технології поставили на ноги українського захисника