Життя після війни: українських бійців ставлять на ноги клітинні технології

16 августа 2016, 13:27

Источник:

Народний проект

Військовий легендарної 79-ої бригади Олександр на шляху до одужання.

Боєць 79 ОАЕМБр Олександр повертається додому відновлюватися після додаткової операції. Операція фістулсеквестректомія (видалення фрагменту змертвілої кісткової тканини) на п’ятковій кістці була виконана наприкінці липня та сплачена за рахунок благодійних пожертв, зібраних People's Project. До клініки Олександр повернеться у вересені на контрольний огляд. Тим часом боєць продовжуватиме розробляти стопу за рекомендаціями лікаря.

Олександр кадровий військовий, служив у складі 79-ої бригади. Поранення отримав 26 червня 2014 року, коли виводив своїх побратимів з-під постійних обстрілів з боку Росії. Тоді їхні позиції на кордоні з агресором, між Ізвариного та Довжанським, були під щільним вогнем. Рухаючись у складі колони, БТР, на якому їхав Олександр, підірвався на фугасі. Від вибуху боєць отримав відкриту черепно-мозкову травму та перелом ноги. Каже, що від смерті тоді спасла волонтерська каска.

У Дніпрі йому лікували травму голови, вмонтували лобну пластину. Ногу лікували в різних госпіталях, провели шість операцій, та допомогти стати на ноги не змогли.

Клітинні технології, як і для переважної більшості наших підопічних, для Олександра стали єдиним шансом. Зараз стан бійця постійно покращується і він має дуже добрі перспективи на повне одужання. Через 1,5 місяці після основної операції з застосуванням біотехнологій бійцю був зроблений контрольний рентген. Лікарі констатували процеси формування кісткової тканини у місцях переломів таранної та п’яткової кісток. Контрольні рентген-обстеження показали, що у стопі бійця залишився фрагмент змертвілої тканини, тому лікарі призначили герою додаткову операцію, яку і провели в липні.

Читайте також: Життя після війни: як пораненому воїну-поету рятують руку

В клініці ilaya працює команда біологів і хірургів. Клітини вирощують в камерах в стерильних умовах, потім вживляють в організм. Операції дуже коштовні, гроші на них збирають волонтери People's Project за проектом "Біотех-реабілітація поранених". Станом на сьогодні, за проектом лікувались 55 пацієнтів з важкими бойовими травмами кінцівок. Отримані результати – 42 пацієнти на різних етапах лікування. 34 поранених бійців АТО повністю вилікувані.

Решта поранених чекають, поки збираються кошти. Оскільки держава через законодавчі та інші обмеження не може підтримувати біотехнології у лікуванні, поранені солдати сподіваються лише на допомогу Народу.

Допомогти пораненим героям стати на ноги можна тут.

Читайте також: Життя після війни: поранені розповіли про проблеми з посвідченнями УБД і бюрократами в кабінетах