Банк Путіна працевлаштував екс-главу "Укроборонпрому" Сергія Громова

21 жовтня 2016, 17:55
Читать новость на русском

Екс-глава "Укроборонпрому" Сергій Громов, якого ГПУ звинуватила в "знищенні обороноздатності країни", знаходиться в Україні і працює топ-менеджером філії російського банку.

Про це пише у блозі на "Цензор.нет" експерт Школи політичної аналітики при НаУКМА Петро Бурковський, який прокоментував інформацію, що з'явилася в ЗМІ, про відкриття кримінальних проваджень про зловживання в "Укроборонпромі" на 300 млн гривень.

Незважаючи на відкриті ГПУ проти Громова кримінальні провадження, екс-чиновник, на відміну від свого безпосереднього начальника – міністра оборони Павла Лебедєва, не виїхав з країни, і сьогодні займає посаду одного з топ-менеджерів банку ВТБ і від особи цього закладу веде переговори про фінансування проектів "Укроборонпрома".

Очевидно, що російські банки – це інструменти впливу на фінансову систему України, на значущих для Москви боржників цих банків. ВТБ, наприклад, куди прибудували Громова після Майдану, повинен був фінансувати 4-мільярдний проект "Стіна". Нагадаємо, у його рамках планувалося облаштування траншей, ровів, парканів, а також спеціальних об'єктів на кордоні з Росією. Переговори з "Укроборонпромом" про участь у проекті ВТБ вів... правильно, Сергій Громов,
– написав експерт.

"У вересні 2014 року генеральний прокурор України Віталій Ярема заявив, що проти керівників ДК "Укроборонпром" відкриті кримінальні провадження. За словами генпрокурора, розслідування велося "щодо дій, спрямованих на знищення обороноздатності України. "Це бронетанкові заводи та інші підприємства, які сьогодні практично приведені до розформування. Ми проінформуємо депутатів про хід розслідування", – повідомив генпрокурор. Однак це "інформування" відбувається досі, а розслідування успішно заморожено", – зазначив Петро Бурковський.

На думку Петра Бурковського, доведення оборонних підприємств до банкрутства, розформування і зрив великих держконтрактів було основним напрямок діяльності тодішніх міністра оборони та керівництва "Укроборонпрому" у 2012-2014 роках. "Коли Сергій Громов в 2012 році прийняв концерн, збитковими в ньому були лише 40 підприємств. А після дворічного керівництва три десятки підприємств були доведені до банкрутства, а 56 – загнані в глибокі збитки", – зазначив Петро Бурковский.

"Лебедєва і Громова називають головними винуватцями зриву найбільшого в українській історії контракту ($2,5 млрд) на поставку в Ірак БТР-4 і військово-транспортних літаків Ан-32. Тоді Громов ініціював ліквідацію дочірньої структури "Укрспецекспорту", яка укладала і виконувала іракський договір. Ірак заявив про виявлених дефектах у поставлених Україною БТР-4, а навесні 2013 року відмовився приймати чергову партію. Після зриву домовленостей, звільнену нішу на ринку озброєнь змогли зайняти російські оборонні підприємства, – повідомив Петро Бурковський.