Половина українців абсолютно не довіряють банкам, — соцопитування

11 жовтня 2014, 13:19
Читать новость на русском

Українці продовжують масового забирати депозити із банків. За даними НБУ, з початку року населення вивело з банківської системи 110 млрд. гривень. Складна економічна ситуація, знецінення гривні, адміністративні рішення регулятора.

Усе це тільки посилює паніку серед населення.

За результатами опитування, проведеного Центром економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова, половина українців абсолютно не довіряють банкам. Тоді як повністю довіряють фінуставновам лише 2% опитаних.

Крім того, Національний банк ввів обмеження на зняття валютних вкладів в еквіваленті не більше 15 тисяч гривень на добу.

Проте, сьогодні українці, замість того, аби ховати заощадження під матрац можуть знайти альтернативу депозитам. За словами фахівців, у населення є достатньо широкий вибір інструментів.

Головне, інвестору треба пам'ятати одне правило - чим вищий ризик, тим вища дохідність. Так, наприклад, популярні серед населення депозити мають відносно невисокий ризик, але і прибутковість їх ледь перевищує рівень інфляції в країні. Натомість, інвестиції у валютний ринок дозволять примножити кошти в декілька разів.

Крім того, на валютному ринку можна заробляти як самостійно, так і довірити свої інвестиції професіоналу. Для цього брокерські компанії надають ПАММ сервіс - тобто виступають своєрідним посередником між інвестором і трейдером. Як правило, ПАММ рахунки дуже прозорі - можна спокійно спостерігати за діями трейдера, його угодами та станом рахунку.