Ринок грошових переказів набирає обертів

1 жовтня 2011, 19:29
Читать новость на русском

За підсумками першої половини поточного року через міжнародні платіжні системи в Україну надійшло 1,266 млрд. доларів.

Це на 37% більше, ніж за аналогічний період минулого року, відзначають у Нацбанку. При цьому найбільше коштів надходить з Росії - близько 30% із загального обсягу. На другому місці - США - майже 11%, третя - Німеччина - 7%. Та, хоча ринок і зростає так і не вирішеною залишається проблема нелегальних грошових переказів.

“За нашими розрахунками річні обсяги переказів в Україну близько 25 млрд. дол., це враховуючи надходження приватними , неофіційними каналами. У першу чергу кур’єрів, так званих водіїв маршруток. Якщо цю суму порахувати до ВВП - це близько 14-18% залежно від року”, - каже фахівець з грошових переказів Андрій Гайдуцький.

Втім, за словами банкірів, фінустанови поступово відвойовують перекази у маршруточників. Та окрім цього, склалася і жорстка конкуренція між самими системами переказів. Переважно - старими та новими брендами. Цьогоріч лідерство на ринку утримує компанія Western Union з часткою 41% від загального обсягу, друге місце - Money Gram, третє місце - Unistream. Так, на поточний момент в Україні зареєстровано 24 грошові системи переказів, створених нерезидентами. Під тиском нових учасників, традиційні лідери ринку також поступово знижують тарифи.

“Якісне обслуговування коштує багато. І ми вважаємо, що майбутнє за тими системами, які йдуть не шляхом зниження тарифів, до безкінечності знижувати їх не можна. А все-таки за тими системами, які бачать своє майбутнє в розвитку нових технологій, шукають нові технології для відправляння, виплати коштів”, - каже директор з комісійних продуктів ВТБ банк Марина Терейковська.

Проте в недалекому майбутньому серйозну конкуренцію системам переказів можуть скласти технології швидкого переказу коштів з одного карткового рахунку на інший, зазначають фахівці. Деякі компанії вже запустили миттєві перекази по всьому світу. В Україні така послуга поки діє лише з Росією.

Зазначимо, за прогнозами експертів, обсяги грошових переказів продовжать зростати. Адже найближчі 10 років очікується подвоєння кількості міжнародних трудових мігрантів - майже до 400 млн. осіб. Відтак, обсяги грошових переказів у світі зможуть перевищити 600-700 млрд. доларів.