Національну цифрову валюту можуть запровадити у Канаді: центробанк назвав умови

22 липня 2021, 11:40
Читать новость на русском

Джерело:

Bank of Canada

Аналітики Центрального банку Канади розповіли про можливі умови за яких країна впровадить цифрову національну валюту. Вони вважають, що вона принесе користь населенню, зруйнувавши монополію великих технологічних компаній та банків.

Чому Канаді потрібна цифрова валюта

На думку експертів, цифрова валюта (CBDC) може виступити зваженим рішенням в обмеженні ринкової влади ІТ-гігантів і проти впливу ззовні, як мінімум, у сфері платежів. 

Варто прочитати ЄС може заборонити платежі в понад 10 тисяч євро та анонімні криптогаманці

Підвищення рівня конкуренції 

Також аналітики та експерти канадського Центробанку відзначають значення цифрової версії канадського долара для підвищення рівня конкуренції в економіці. Адже, завдяки можливостям програмування смарт-контрактів CBDC призведе до активних інновацій та підвищення конкуренції у галузі цифрових послуг.

Які переваги отримає населення

Власники цифрової валюти зможуть зберігати кошти без ризику та необхідності в посередництві кредитних організацій. Завдяки CBDC вони зможуть обійтися без кредитних карток, емітенти яких найчастіше стають об'єктами розслідувань антимонопольних органів, зазначають аналітики Центробанку Канади у доповіді "Позитивний сценарій CBDC".

За яких умов випустять цифрову валюту 

Банк Канади випустить CBDC за умови остаточного зниження інтересу громадян до використання готівки або в разі загрози монетарного суверенітету від альтернативної цифрової валюти. Імовірність останнього сценарію вони оцінили як невисоку, відзначає видання ForkLog.

Аналітики підкреслили, що при ухваленні позитивного рішення про випуск цифрової версії канадського долара буде потрібно внесення поправок до антимонопольного законодавства.

Нагадаємо! НБУ планує впровадити в Україні е-гривню, про це йдеться у Стратегії регулятора до 2025 року. Е-гривня буде фіатною валютою, яку українці зможуть обміняти на готівкові або безготівкові активи у співвідношенні 1:1.

Детальніше Україна запроваджує е-гривню: НБУ анонсував старт проєкту

Ризики, що несе цифрова валюта

Звісно, експерти та аналітики Центробанку не забули згадати й про ризики, котрі несе впровадження цифрової валюти. Переважно вони виділили наступні з них:

  • помилки в коді,
  • вразливість до кібератаки,
  • проблеми з масштабністю,
  • складності перенесення оффчейн даних у блокчейн.
Зверніть увагу, що Сальвадор став першої країною, що офіційно визнала біткойн платіжним засобом. Тепер такою криптовалютою можна розплатитися за товари та послуги нарівні з національною валютою, детальніше – читай в іншому матеріалі