Голодні діти та дороги в "нікуди": як політолог розірвав шаблони про Північну Корею

27 квітня 2018, 18:49
Читать новость на русском

Картинка, яку завжди малюють про Північну Корею, не завжди відповідає дійсності. За останні 10 років країна почала жити краще, ніж протягом довгих років до того.

Про це у прямому ефірі 24 Каналу розповів політолог Віталій Кулик.

Читайте також: Вражаючі історії про втечі з КНДР: подробиці зі слів перебіжчиків

"Картинку, яку нам малюють про голод в Північній Кореї, про те, що на тій території люди вмирають, що існує тоталітарний режим, який хоче лише погрожувати США ядерною ракетою, – це не зовсім відповідає дійсності. Я був 6 разів у Північній Кореї, і маю досвід співпраці та розмови з різними групами інтересів, пов'язаних в тому числі і з бізнесом", – розповів політолог.

Також Кулик запевнив, що "дороги, які ведуть в нікуди", про які так часто говорять, – це військові дороги, побудовані для проходження військової техніки для досягнення певних об'єктів. За його словами, вони існують і в Південній Кореї, і в Північній Кореї, а сособливо в регіоні, пов'язаному з 38-ю паралеллю.

Читайте також: Усмішки, обійми і сосна: найяскравіші кадри з візиту Кім Чен Ина в Південну Корею

Щодо дітей, які не доїдають, політолог зазначив, що в Кореї і справді були кілька голодів, в результаті яких було втрачено велику кількість населення.

В 90-х роках – це був страшний голод для Кореї, який визнається і самим керівництвом Північної Кореї. Остання складна ситуація з продовольством була в 2003-2004 роках. На даний момент в Північній Кореї зібрано необхідну кулькість сільськогосподарських продуктів, яказабезпечує їм, принаймні, достатній рівень споживання. Я кажу про калорії, щоб не допустити голоду в 2017-2018 роках,
– розповів Вітлаій Кулик.

Він стверджує, що зміни в екномічних відносинах щодо сільського господарства призвели до підвищення якості виробництва та кількості вирощеного продовольства.

"Це відбулося протягом останніх 10 років. За останні 10 років Північна Корея почала жити краще, ніж 40 років до того. І це в першу чергу, через зміни, які відбуваються за Кім Чен Ина", – додав політолог.

Нагадаємо, лідери Північної та Південної Корей Кім Чен Ин і Мун Чже Ін відповідно підписали декларацію про встановлення миру та припинення будь-яких ворожих дій один до одного. Крім того, сторони домовилися про повну денуклеаризацію Корейського півострова.