Головні новини 28 червня: підрив авто СБУ на Донеччині, боротьба з вірусом Petya.А

29 червня 2017, 08:13
Читать новость на русском

Машина зі співробітниками СБУ вибухнула на Донеччині, загинув полковник контррозвідки. Вірус-здирник Petya продовжує уражати комп'ютери по всьому світі, фахівці знайшли протидію атаці. В ЄС домовились продовжити економічні санкції проти Росії.

Підрив авто СБУ

Автомобіль, у якому перебували п'ятеро працівників Департаменту контррозвідки СБУ, підірвали у Костянтинівському районі Донецької області. Трагедія трапилась ще у вівторок, 27 червня, однак, ЗМІ стало відомо про це лише сьогодні.

Згодом стало відомо, що під час виконання службових обов’язків загинув керівник одного з відділів Департаменту контррозвідки СБУ полковник Юрій Возний.

Попередня версія причини загибелі – підрив автомобіля. Ще троє осіб перебувають у лікарні з пораненнями різного ступеню важкості,
– зазанчили у СБУ.

Військова прокуратура сил АТО кваліфікувала підрив автомобіля у селі Іллінівка Костянтинівського району, в якому перебували військовослужбовці СБУ, як терористичний акт.

"Невстановленою особою приведено у дію вибуховий пристрій, в результаті детонації якого знищено автомобіль марки "Опель Вектра", в якому перебували військовослужбовці СБ України, а також – місцевий житель", – йдеться у повідомленні.

Хакерська атака

Вірус Petya, який 27 червня вразив комп’ютерні мережі низки українських підприємств та установ дістався й до Європи, і до сусідів. Інформація про зараження почала з'являтися в 64 інших країнах, до числа яких входять Бельгія, Бразилія, Німеччина, Росія та США.

Вірус-вимагач з дивакуватою назвою Petya.A атакував великі компанії у Білорусі. Також його жертвами стали компанії у Великобританії, Індії, Нідерландах, Іспанії та Данії.

У Microsoft підтвердили, що через M.E.Doc сталася масована кібератака. Зокрема, в Україні було інфіковано 12,5 тисяч комп'ютерів.

За словами фахівців компанії, хакерську атаку було здійснено за допомогою віруса-здирника, що є новим варіантом Ransom:Win32/Petya, однак у той же час витонченішим за свого попередника.

Приклад листа, через який на комп'ютер може потрапити вірус-здирник Petya показав заступник міністра інформаційної політики Дмитро Золотухін.

Відома американська компанія з виробництва програмного забезпечення в галузі інформаційної безпеки, зокрема антивірусів, Symantec розповіла, як легко отримати захист від небезпечного віруса.

Щоб уникнути зараження вірусом, треба зробити "вигляд", що комп'ютер вже заражений, пише "Медуза".

Адже у момент атаки вірус Petya.A шукає файл C:\Windows\perfc. Якщо такий файл на персональному комп'ютері вже є, то вірус-здирник закінчує роботу без зараження. Створити такий захисний файл можна за допомогою звичайного "Блокнота". Фахівці радять створювати файл perfc (без розширення), або perfc.dll.

Експерти Symantec також рекомендують зробити файл для захисту доступним тільки для читання – щоб Petya.A не міг внести в нього зміни.

Санкції проти Росії

Лідери країн Європейського Союзу домовились ще на півроку продовжити економічні санкції проти Росії.

Відповідне рішення було ухвалене на саміті Євросоюзу, що розпочався 22 червня у Брюсселі. Про це повідомив глава Ради Європи Дональд Туск.

Погоджено. ЄС має намір продовжити економічні санкції проти Росії за те, що вона в недостатній мірі виконує Мінські домовленості,
– написав Туск у своєму Twitter.

Коментар речника Путіна з цього приводу був короткий та вичерпний.

"Негативно та з жалем", – такі були слова речника Путіна Дмитра Пєскова щодо продовження санкцій.

Більше на цю тему "рупор Кремля" нічого не сказав.

Натомість, Президенту України Петру Порошенку було що сказати щодо введення Євросоюзом нових економічних санкцій щодо Росії.

"Вітаю рішення Ради ЄС про продовження економічних санкцій проти Росії до 31 січня 2018 року. Солідарність з Україною міцніє, ціна агресії та неоімперських амбіцій зростає", – йдеться у дописі.

Безвіз з Канадою?

Говорити про безвіз України з Канадою наразі рано, хоча розмови на тему часто виникають у дискусіях різного рівня між представниками двох країн, вважає прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо.

За його словами, Канада підтримує Україну, допомагаючи укріплювати інституції, формувати громадянське суспільство, реформувати судову та правоохоронну системи і так далі.

А Україні, вочевидь, потрібно дорости до Канади, аби безвіз був логічним розвитком взаємозв'язків двох рівних країн, а не просто хрестиком в анкеті під назвою "Популізм".

Це питання порушується досить регулярно. Ми маємо надійну та детальну систему із чіткими показниками, яких слід досягти для початку розгляду питання про безвіз,
– сказав прем'єр-міністр.