Корупційна монополія на ринку сірчаної кислоти вдарить по іміджу України на міжнародній арені, – політолог

8 лютого 2018, 12:39
Читать новость на русском

Джерело:

http://uaprom.info

Поява в Україні корупційної монополії на ринку сірчаної кислоти негативно відіб'ється на іміджі країни на міжнародній арені, вважає політолог-міжнародник Антон Кучухідзе.

"Наші західні партнери – США і ЄС – чекають від України економічного зростання і боротьби з корупцією. Будь-яка сфера економіки, де держава виступає монополістом, розглядається ними через призму корупції. Їм не подобається погана боротьба з корупцією на держпідприємствах", – сказав він.

За його словами, поява нової монополії, наприклад, на ринку сірчаної кислоти, яку лобіюють держпідприємства (Східний ГЗК і "Сумихімпром" – ред.), за якими тягнеться довгий корупційний шлейф, негативно відіб'ється на іміджі України на міжнародній арені.

"В ЄС і США не можуть зрозуміти: якщо підприємство працює в "мінус", то яким чином можуть виплачуватися зарплати, ведеться господарська діяльність і т.д. А у нас навпаки, використовуючи адмінресурс, держпідприємства намагаються підім'яти під себе ринок. А потім ці ДП починають неформально курирувати. Ось проти чого "Захід" і виступає", – зазначає експерт.

Як зазначив А.Кучухідзе, якщо Україна починає ефективно боротися з корупцією, це дозволить наповнювати бюджет коштами, що відкриває шлях для економічного зростання.

"За прогнозами МВФ, якби Україна з 2015 року виконала всі умови, про які домовлялася, то з 2016 року вони припускали 2% українського ВВП щорічно", – констатував експерт.