Нові деталі щодо перестрілки під Києвом, ЄС узгодив важливе рішення, – головне за добу

8 грудня 2016, 08:02
Читать новость на русском

Власниця будинку у Княжичах Тамара, біля якого сталася перестрілка правоохоронців, та друг одного із загиблих розповіли деталі трагедії. У ЄС нарешті домовилися про механізм призупинення безвізу, що було головною перепоною.

Перестрілка під Києвом

Друг загиблого внаслідок перестрілки під Києвом Сергія Орлова Сергій Датюк вважає, що КОРД зачищав якийсь можливий злочин.

"Офіційна версія є непідтвердженою. Але з часом стає явним, що КОРД зачищав якийсь можливий злочин", – зазначив він.

За його словами, у його товариша "КОРДівці" випустили близько 20 куль, а напарнику Сергія – Євгену Куртєву – вони стріляли у спину.

В тілі Сергія Орлова були три смертельні кулі в бік серця, а загалом з його тіла було витягнуто сім куль. Це, вибачте, будь ласка, методичний розстріл. При тому, що стріляли практично в упор,
– резюмував Сергій Датюк.

Тамара, власниця будинку у Княжичах, біля якого сталася трагічна подія, дала свідчення.

Жінка стверджує, що у той сумнозвісний день у будинку були сліди перебування сторонніх осіб, але нічого не було вкрадено. Востаннє ж у помешканні пані Тамара була в середині листопада – оглянула, полила квіти та поїхала.

4 грудня о 4:03 мені надійшов телефонний дзвінок на мобільний з пульта ДСО. Співробітник повідомив, що виявлено спрацювання сигналізації у будинку через проникнення до нього, і мені необхідно терміново приїхати,
– розповіла вона.

Вдалося їй дістатися будинку приблизно о 5 годині ранку. У цей час біля її помешкання було багато автомобілів, людей в чорній формі, а також стояв чоловік з автоматом.

Зазначається, що на запитання щодо події їй не надавали змістовних відповідей, тому Тамара від'їхала на сусідню вулицю та чекала в авто, поки щось з'ясується. Згодом власниця все ж підійшла до будинку – там вже було багато поліції.

"Оглянувши будинок, я виявила, що всі шафи та шухляди у кожній кімнаті будинку було відчинено навстіж. Деякі речі валялись на підлозі. Також на підлозі стояли картини зі стін. При цьому вся техніка перебувала на своїх місцях. Тобто, стало відомо, що у будинку були злодії, які шукали цінні речі та гроші. Оглянувши ретельно будинок, мною не було виявлено пропажі жодних речей. Цінностей у будинку не було взагалі, а техніка та меблі були на своїх місцях", – повідомила потерпіла.

Про події, які відбулися тієї ночі, вона знає мало і лише загальновідомі факти, оскільки приїхала набагато пізніше.

7 грудня Шевченківський районний суд Києва обрав п'ятьом членам злочинної групи, які були затримані правоохоронцями в результаті спецоперації, запобіжний захід у вигляді утримання під вартою строком на 60 діб.

Ще один підозрюваний, який погодився на співпрацю зі слідством, був відправлений під домашній арешт з електронним засобом контролю.

В.о. глави Нацполіції Вадим Троян на засіданні комітету Верховної Ради розповів, що ця злочинна група підозрювалась у розбійних нападах. Один з них був скоєний у вересні цього року в столиці.

20 вересня 2016 року у Шевченківському районі Києва був скоєний розбійний напад на підприємця. Він обмінював валюту і, коли під'їжджав до свого офісу, то група з 4 осіб, переодягнених у форму СБУ, скоїла розбійний напад, маючи стрілецьку зброю, автомати Калашникова. Вони тоді заволоділи 2,4 мільйона гривень і 20 тисяч доларів. Під час оперативних заходів було встановлено одного члена злочинної групи. Потім було встановлено ще 7 учасників цієї групи,
– сказав Троян.

В. о. голови Нацполіції пояснив, що під час оперативної розробки цієї групи з'явилась інформація про підготовку розбійного нападу у Княжичах. Тоді було прийнято рішення про проведення профілактичної операції проти цієї групи.

План завдання про виділення підрозділу КОРД у Княжичі підписав голова управління Нацполіції у Києві Андрій Крищенко.

"Операцію на виділення КОРДу підписував Крищенко, а слідчий, ви ж всі юристи, підписував постанову. Я розумію, що ви хочете почути прізвище винного, але це визначить Генеральна прокуратура", – розповів Троян.

Він відмовився називати прізвища тих, хто керував спецоперацією, бо вся документація перебуває у прокуратурі.

Питання безвізу

Комісар ЄС з питань розширення Йоганнес Ган звернувся до Євроради та Європарламенту із закликом затвердити механізм призупинення безвізових режимів із третіми країнами. Про це єврокомісар Ган написав у своєму Twitter.

Грузія, Україна, візова лібералізація: вітаю домовленість про механізм призупинення. Наполегливо закликаю Європейську раду та Європейський парламент ухвалити рішення якомога скоріше,
– написав Ган.

Згодом цю інформацію підтвердив Президент України Петро Порошенко, зазначивши, що остаточне слово в цьому питанні – за Радою ЄС на рівні послів та Європарламентом.

Читайте також: Політик розповів, чому ЄС шантажує Україну безвізом та Угодою про асоціацію

Фото дня

Прем'єр-міністр Великобританії 60-річна Тереза Мей здивувала екстравагантним образом у шкіряних штанях, вартістю приблизно 1270 доларів та у кросівках за 376 доларів.

Журналісти вирішили дізнатись у Мей, чи вважає вона нормальним позувати в настільки дорогому одязі після своїх заяв про близькість до простих британців.

Коли я стояла на сходах Даунінг-стріт, я вже сказала, наскільки для мене важливо, щоб держава працювала на кожну людину. Це те, про що говорили люди, з якими я зустрічалася в поїздках по країні,
– виправдалася Мей.

Анонс

8 грудня відбудеться презентація фотолітопису "Біловезька угода. 8 грудня 1991 року. Точка неповернення", присвяченого подіям, що стали передумовою розпаду радянської імперії та створенню незалежної Української держави.

Також у четвер Верховна Рада розгляне подання ГПУ на зняття депутатської недоторканності з депутата від фракції "Опозиційний блок" Вадима Новинського.