Підсумки тижня: Шанси України підписати Угоду про асоціацію з ЄС — 50 на 50

16 листопада 2013, 18:02
Читать новость на русском

Три дні засідала робоча група, завдання якої було написати закон щодо лікування засуджених.


У Раді не було за що голосувати

Кілька депутатів від Батьківщини, Партії Регіонів, позафракційних та комуніст вирішували долю Юлії Тимошенко. На чолі робочої групи — регіонал Геннадій Васильєв. Він здебільшого мовчав. Керувати групою взялася Інна Богословська. Опозиція щоразу приходила з новим проектом закону. Однак замість правок і пропозицій чула тільки незгоду і критику.

Якщо ви хочете, щоб цей туалетний папірець приймався як українське законодавство, то ви кидаєте країну в купу з таким туалетним папірцем,
— каже регіоналка Інна Богословська.

Більшість часу замість законотворчої роботи депутати з'ясовували, хто є хто.

В результаті на позачерговому засіданні Верховної Ради не було за що голосувати. Окрім законопроекту щодо лікування засуджених, депутати не встигли доопрацювати закони про прокуратуру та вибори народних депутатів. Євроспостерігачі Олександр Кваснєвський та Пет Кокс з чим приїхали в український парламент, з тим і поїхали в європейський.

19 — це вже останній момент, до якого можна виконати усе необхідне. Ми очікуємо, як місія, що вийде так, як ми говорили з нашими партнерами. Розуміємо, що все це політично дуже складно, але сподіваємося, що знайдеться достатньо доброї волі, аби знайти консенсус,
— каже колишній Президент Польщі Олександр Кваснєвський.


Місію ЄП таки продовжують

Того ж вечора на конференції Європарламенту вирішують продовжити місію Кваснєвського і Кокса до Вільнюського саміту. Поки Європа проявляє безмежне терпіння — Президент України Віктор Янукович метається між Сходом і Заходом. На початку тижня Янукович терміново відправився в Москву на переговори з Путіним. Втім російські ЗМІ його в Кремлі не знайшли.

Знайшовся Віктор Федорович за три дні на робочому місці. Депутати-регіонали від імені всіх українських промисловців просили президента не підписувати Угоди про асоціацію ще хоча б рік, бо через євроінтеграцію у них виникли проблеми з експортом до країн Митного союзу, а в Європейському їхню продукцію купувати не хочуть. Голова держави тут же доручив уряду дослухатися.

У нас є дуже великі проблеми в галузі машинобудування, будівельній галузі, в цілому, можна сказати, у промисловості. Деякі заводи уже працюють неповний робочий день і скорочується заробітна плата. Є загроза втрати робочих місць,
— сказав Президент України Віктор Янукович.

“Ми уже занадто глибоко зайшли, щоб сьогодні повернутися в протилежну сторону, і якщо ми сказали А, нам треба сказати останню букву, нам треба підписувати Угоду”, — переконаний колишній Президент України Леонід Кучма.

Президент Польщі Броніслав Коморовський повідомив, що Україна могла б виконати частину умов ЄС і після Вільнюса. Втім, колишній Президент Польщі Олександр Кваснєвський оцінює шанси України щодо підписана Угоди — як 50 на 50. Більшість країн-членів ЄС не готові поступатися питанням Тимошенко і, якщо 29 листопада Україна втратить шанс, то наступний може бути не раніше ніж за три роки.