"Банк шкіри" рятує руку юнака
Источник:
Народний проектЗбір коштів на проект "Банк шкіри" завершено вже давно, та і по сьогодні він продовжує успішно рятувати людей. Днями фахівці Центру термічної травми та пластичної хірургії прооперували п’ятнадцятого пацієнта проекту – юнака, який отримав тяжкі опіки внаслідок нещасного випадку на виробництві.
Спершу взялися за лікування руки: лікарі внесли у зону обширного ураження клітинні матеріали для полегшення перебігу лікування та подальшої регенерації шкірного покрову. Біоматеріали надали спеціалісти клініки Ilaya, а от фінансування проекту здійснили волонтери "People’s Project" за рахунок народних пожертв.
Пацієнтом проекту став 21-річний юнак Назар, який працює на фармацевтичному підприємстві на Сумщині. Під час роботи стався нещасний випадок: спалахнула ємність із діоксидином, хлопець отримав тяжкі та обширні опіки.
Аби зменшити наслідки опікового шоку, аби запобігти тяжким ускладненням при відновленні та зменшити навантаження на організм, вже на перших етапах лікування лікарі на чолі з д.м.н., професором Георгієм Павловичем Козинцем, здійснили аплікацію клітинних матеріалів. Використали 140 млн. клітин з резерву банку шкіри клініки Ilaya. З часом нанесені біоматеріали мають посприяти якнайшвидшому відновленню шкіри пацієнта за допомогою власних клітин.
Проект "Банк шкіри" засновано спільними зусиллями фахівців-комбустіологів Центру термічної травми та пластичної хірургії на базі Київської міської клінічної лікарні №2, які безпосередньо займаються лікуванням; вченими-біологами клініки Ilaya, які виготовляють та зберігають резерв клітинного матеріалу; та волонтерами "Народного проекту", які профінансували цей медичний проект за рахунок народних пожертв. В рамках проекту було створено резерв біологічного матеріалу із 2,4 млрд клітин, який культивується та зберігається на виробничих потужностях клініки Ilaya і надається до Опікового центру за першої ж потреби.
Опіки — надзвичайно підла штука, яка спричиняє потужний шок та перевантаження усього організму і, якщо пацієнта таки вдається врятувати, лишає по собі тяжкі фізіологічні та косметичні наслідки на усе життя.
От тут і стають у пригоді клітинні матеріали. Їх застосування дозволяє полегшити відновлення пацієнта, значно підвищує шанси на виживання та істотно зменшує подальший обсяг негативних наслідків. У наш час, коли значну частину поранених у зоні АТО складають саме пацієнти із опіками, проект дозволяє лікувати наших захисників — та й не лише їх — з максимальною ефективністю зусиль лікарів.
Варто відзначити: так, зусилля медиків та біологів дійсно мають дуже велике значення у лікуванні опіків, примочками та подорожником такі травми не зцілити. Та якби не народні пожертви, фінансування та й взагалі існування такого проекту було б просто неможливим. Тож вчергове, за такої сумної нагоди, ми висловлюємо вам щиру подяку — кожна гривня ваших пожертв рятує чиєсь життя.
ПриватБанк для переказу у гривнях:
Миколаївський обласний благодійний фонд "РЕГІОНАЛЬНИЙ ФОНД БЛАГОЧЕСТЯ"
ПАО КБ ПриватБанк
ОКПО: 36143302
МФО: 326610
Рахунок: 26003053218646
Призначення платежу: Благодійний внесок. Банк шкіри
Читайте також: Клітинні технології ставлять бійців на ноги: чому МОЗ це заперечує