Головні питання Великої двадцятки

7 июля 2017, 17:02

Як на саміті поставляться до Путіна та що заявить Трамп по ключовим проблемам.

Великого секрету в тому, що будуть обговорювати на G20 немає. Там буде традиційний порядок денний: насамперед, питання глобальних економічних відносин. Але також є двосторонній і багатосторонній порядок денний, який обговорюється у відповідних форматах.

Але для нас важлива не стільки рутинна сторона саміту, скільки атмосфера навколо нього. Це перша поява президента США на форумах такого рівня. Тому більше інтересу прикуто до того, які заяви він зробить на цій зустрічі, ніж до традиційних питань порядку денного.

Читайте також: Трампові смаколики – газ, ракети і заява про Росію-агресора

Оця взаємодія у трикутнику США-Росія-ЄС – цікава. Як і те, які будуть висловлювання інших великих незахідних країн світу на теми, що цікавлять нас: чи будуть ознаки якогось групування країн за участі Росії, чи будуть ознаки солідарності з Росією з боку великих незахідних країн. Це те, за що бореться Путін, хоча й невдало, але це предмет російської дипломатії багатьох років.

Для президента Франції це також перша поява на саміті такого рівня, що також створює певну інтригу. Але, на відміну від таких своїх колег як Трамп, він більш передбачуваний.

Є багато питань, які напевно не будуть вирішені, але будуть дискутуватися. Той самий Мінський процес формально не є в порядку денному, але, очевидно, буде обговорюватися. Цікаво і те, чи не виникне у цієї дискусії якогось продовження чи ініціативи про зустріч високого рівня. Окрім того – чи не виникнуть нові ініціативи, такі як "план Макрона", який ще ніхто не бачив. Зараз про нього багато розмірковують: що там може бути, мовляв, він дав вказівку готувати дипломатичні пропозиції щодо Мінського процесу, щодо Норманського формату. Але чи може бути щось з цього озвучене і чи буде воно новим та цікавим – це питання відкрите.

Не думаю, що ми почуємо щось принципово нове: зараз не той момент. Очевидно, що буде обговорюватися питання Сирії. Воно обговорюється постійно – це єдина крупна міжнародна проблема, де гіпотетично може виникнути співпраця між Росією та західними країнами. Але ймовірність того навряд чи висока через суттєву відмінність інтересів Заходу і Росії у сирійському питанні.

Автор: Леонід Радзіховський. Джерело: Новое время.

Читайте також: Перед зустріччю з Путіним Трампу вартувало б почитати історію, – NYT