Як корупціонери втікають від української Феміди
Гучні звинувачення, беззаперечні докази та несподівані повороти у резонансних корупційних справах.
Пам'ятаєте, як цього літа суворо погрожував нардепам-корупціонерам генеральний прокурор Луценко в ефірі одного з телеканалів та навіть із трибуни парламенту, запевняючи, що пощади корупціонерам не буде Не врятує ані втеча, ані депутатський мандат. З часу цієї заяви минули майже півроку. А от що відбулося?
Луценко в Верховній Раді
Ми вже говорили про вражаючі виправдовувальні вироки стосовно одіозного ректора Петра Мельника, і не перестаємо дивуватися новим й новим витівкам вітчизняних слуг Феміди та винахідливості підозрюваних у злочинах високопосадовців.
От приміром – справа екс-чиновника та втікача Владислава Каськіва. Скандальний екс-очільник Держагентства з інвестицій часів Януковича, якого звинувачують у розтраті державних коштів, днями у Печерському суді повернули закордонний паспорт.
А перед тим його звільнили з-під варти під смішні 160 тисяч гривень. А ще раніше – екстрадували з Панами, де він відсиджувався кілька років, поки слідчі ГПУ збирали докази його провини.
Читайте также: Судова епопея: Київський суд повністю виправдав скандального ректора-хабарника
Тобто попри те, що за кордоном біглого чиновника, оголошеного у міжнародний розшук, затримували, передавали на батьківщину, йому знову дозволили виїжджати за кордон. Гадаєте, він знову не втече?
Чи Каськів настільки упевнений у тому, що йому нема чого перейматися за власне майбутнє і грати йому не загрожують? А історія Каськіва дуже цікава. ГПУ інкримінувала йому розтрату бюджетних грошей на 7,5 мільйонів гривень, хоча раніше Аваков заявляв про завдані державні збитки на суму понад 2 мільярди.
Владислав Каськів
Сам же Каськів – людина доволі не бідна. Полюбляє Панаму, володіє там нерухомістю, вартістю у сотні тисяч євро та ж без проблем рік тому віднайшов і 600 тисяч доларів собі на заставу, коли його затримали тамтешні поліцейські.
І це при тому, що сам Каськів бізнесом не займався – кар'єру збудував від громадського активіста до депутата та врешті чиновника уряду Януковича. Головні звинувачення від ГПУ стосовно Каськіва стосувалися його діяльності під час роботи на посту держагенства з інвестицій.
Мав Каськів і побудувати експрес з Києва до аеропорту Бориспіль, і термінал з прийому скрапленого газу. На все це залучати інвестиції та контролювати хід будівництва. Дійшло навіть до офіційного підписання угоди щодо управління консорціумом з будівництва LNG-терміналу на 1,1 мільярди доларів, але виявилося, що підписали документ із фіктивною фірмою та фіктивним її представником.
Та підозру висунули врешті навіть не за це, а за розтрату понад 7 мільйонів, які пішли нібито на піар-кампанію агенства. І слідство довело, що гроші просто вкрали. По решті епізодів розслідування ще триває та збирає докази, тим часом Каськів 7 мільйонів взявся повернути до казни.
Гроші на цю шляхетну справу нібито позичив в бізнесмена-аграрія Івана Суслова, який є батьком екс-нардепа від БЮТ Євгена Суслова. Так от для Феміди сплачені Каськівим гроші до бюджету стали, напевне, вирішальним моментом та свідченням його беззаперечної чесності та порядності.
Адже після екстрадиції його не лише відпустили з-під-варти під смішну заставу, а ще й дозволили знову виїжджати за кордон. А по решті епізодів, в яких фігурує Каськів, поки тиша.
Читайте также: Як чиновники повертають Україну в часи СРСР
Відомо, що НАБУ розслідує ще справу щодо його персони, але там фігурують зовсім інші цифри – понад 700 мільйонів, вкрадених із бюджету. Але на підозру САП дотепер не наважилась. І поки антикорупційні слідчі та прокурори в роздумах, Каськів має всі шанси вийти сухим із води, відбувшись хіба умовним терміном.
До речі, ми це вже проходили цього літа. Коли офіційно можна відкупитися від підозри ГПУ. Цього літа, саме тоді, коли Луценко залякував депутатів-корупціонерів невідворотністю покарання, він сам же й відкрив ящик Пандори.
Пан Луценко звертався до парламенту із проханням зняти недоторканність із нардепа від "Відродження" Геннадія Бобова. Адже вже мав напоготові справу та докази, що той навмисне ухилявся від сплати податків на суму майже 38 мільйонів гривень із діяльності підконтрольних йому агропідприємств.
І що ви думаєте – Бобов вже за кілька днів сплатив до бюджету названу Луценком суму, ГПУ справу закрила, а генпрокурор відізвав власне подання на зняття недоторканності. Ще й у фейсбуці заявив – який гідний приклад решті депутатів Бобов подав.
Генадій Бобов
По-суті, він просто відкупився і від серйозних звинувачень, і від позбавлення мандату! Але це ще не кінець історії, тут трапився несподіваний поворот.
Нардеп Бобов, зберігши недоторканність, надумав сплачені 38 мільйонів податків повернути назад! Подав позов до Солом'янського суду, а той взяв його до розгляду. Справа нині на стадії виїмки та дослідження документів з державної фіскальної служби! А от яким буде рішення – чекаємо з нетерпінням
Ну, і вишенька на торті, - наш улюблений герой, таки доторканий нардеп Борислав Розенблат, відомий бездоганною грою у фільмі за участю агента Катерини. Так от попри зняття недоторканності, попри серйозні підозри у корупції, попри звільнення з-під варти під заставу та зобов'язання носити електронний браслет, попри спробу тишком-нишком відлетіти з купою золота до Німеччини, таки домігся днями свободи пересування.
Борис Розенблат
Раніше йому не можна було виїжджати за межі Києва та Житомира – і постійно тримати в курсі власних переміщень слідчих. Тепер – він вільний птах, принаймні в межах всієї України. Як бачимо, наших високопосадовців нічим не налякати. Ну а суди й справді – найгуманніші суди в світі.
Дуже шкода, що з податків, які чесно сплачують українці, гроші йдуть не на утримання корупціонерів за гратами, а навпаки – на їхнє звільнення від будь-якої відповідальності.